Wśród wielu urządzeń wykorzystywanych do poprawy naszego zdrowia i kondycji fizycznej, trening EMS zyskuję coraz większe uznanie. Elektrostymulacja mięśni jest to trening z użyciem specjalnego stroju, który ma w sobie elektrody i przy pomocy elektrostymulacji potęguje napięcie mięśni podczas ćwiczenia. Taka forma treningu staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. W Tarnobrzegu również możemy przekonać się, jak działa elektrostymulacja. Poznaj Elektro Fit!

Elektro Fit to miejsce, gdzie naturalnie, zdrowo i szybko możesz zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Jako firma stawiają przede wszystkim na profesjonalizm, bezpieczeństwo, usługę na najwyższym poziomie i indywidualne podejście do każdego klienta. Dlatego umawiając się do Elektro Fit na trening można być pewnym, że jest się w dobrych rękach.

Każdy trening to: sala na wyłączność (gdzie jest tylko trener + klient), sprzęt EMS i opieka trenerska - trening EMS zawsze jest treningiem personalnym. Aby dostosować trening do indywidualnych potrzeb klienta, na pierwszym spotkaniu omawiane są realne cele i plany. Następnie na medycznym sprzęcie analizowany jest skład ciała ( procent tkanki tłuszczowej, BMI, kg mięśni szkieletowych itp.). Kolejny etap to już tylko 20 minut treningu EMS.

Jednak jakie największe korzyści przynosi trening EMS?

Przede wszystkim bardzo duże spalanie tkanki tłuszczowej, bo aż do 1200 kcal dzięki jednej 20 minutowej jednostce treningowej. Dodatkowo EMS to prewencja przeciwko urazom. Jest to super narzędzie do aktywacji mięśni, które są bierne u sporej części społeczeństwa np. pośladkowe czy core. EMS nie obciąża stawów i nie wymaga dodatkowego obciążenia, wiec jest świetną alternatywą dla seniorów czy osób wracających do sprawności po kontuzji.

Na treningach w Elektro Fit instruktorzy dbają o to, aby klienci poznali prawidłowe wzorce ruchowe i aktywnej pracy. Dzięki temu redukowane jest napięcie tam gdzie tego napięcia nie potrzeba, a aktywowany zostaję obszar uśpiony – jest to działanie terapeutycznie, które redukuje bóle pleców czy braki w mobilności.

Zatem dla jednych trening EMS będzie uzupełnieniem treningu siłowego, a dla drugich zmianą komfortu życia przez zrzucenie zbędnych kilogramów w prosty i nowoczesny sposób. Jeszcze inni znajdą w nim sposób na zniwelowanie bólu pleców, który spowodowany jest siedzącym trybem życia, albo po prostu umilenie dnia i doładowanie porządną dawką endorfin.

Warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od siłowni, podczas treningu EMS cały czas aktywowane są wszystkie mięśnie jednocześnie. Na siłowni można aktywować najwyżej kilkanaście mięśni na raz. Między innymi dlatego wystarczy tylko 20 minut tygodniowo na trening EMS.

Aby poznać więcej szczegółów na temat działania elektrostymulacji koniecznie odwiedźcie stronę elektrofit.pl. Tutaj znajdziecie najważniejsze informację o EMS, poznacie cennik treningów oraz trenerów, a także będziecie mogli umówić się na pierwszą wizytę.

Elektro Fit znajdziecie również w aplikacji Tu Tarnobrzeg. Jeśli podoba ci się oferta tej firmy, zajrzyj do aplikacji Tu Tarnobrzeg i zostaw kciuk w górę przy profilu Elektro Fit.