Zamknij

Przedszkolaki skradły show podczas 42 Biegu Siarkowca. Na trasie rywalizowały 144 dzieciaki. Zobacz zdjęcia [FOTO]

17:52, 30.04.2023 Piotr Welanyk Aktualizacja: 07:51, 03.05.2023
Skomentuj

Sztafeta Przedszkolaków zorganizowana w ramach 42. Biegu Siarkowca w Tarnobrzegu przyciągnęła na plac Bartosza Głowackiego tłumy widzów. Wszystkie maluchy wypadły fantastycznie, walcząc o zwycięstwo do ostatnich metrów. Po dzieciakach, odbył się bieg dyrektorek i pracowników przedszkoli. Tu również nie brakowało emocji.

[FOTORELACJA]4179[/FOTORELACJA]

- Taki bieg sztafetowy przedszkolaków nie odbywa się nigdzie w Polsce, tylko u nas. Serce rośnie jak się patrzy na zaangażowanie tych dzieciaczków - nie krył zadowolenia Adam Maślanka, jeden z organizatorów Biegu Siarkowca.

Do rywalizacji sztafet stanęło 12 tarnobrzeskich przedszkoli. Maluchy, pod opieką dorosłych, zostały rozstawione na trasie biegnącej od placu Surowieckiego, aż na plac Bartosza Głowackiego. Przedszkola wystawiło po 12 dzieciaków, z których każde miało do przebiegnięcia dystans kilkunastu metrów. Rywalizowano w systemie 3 x 4 przedszkola. Zwycięzcy każdego z biegów spotkali się w finale. Po zaciętej walce zwyciężyło Przedszkole nr 12, które wyprzedziło Przedszkole nr 4 i Przedszkole nr 6.

Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe medale i puchary, każde z przedszkoli, które wzięły udział w imprezie zostało także nagrodzone wielkim worem z zabawkami, grami, itp.