Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dwóch zawodników z Tarnobrzega triumfuje w Podkarpackiej Lidze Pływackiej Dzieci. UKS Delfin Tarnobrzeg zdobył w sumie siedem medali

Wioletta Wojtkowiak
UKS Delfin Tarnobrzeg
Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej i czwarte w drużynowej zajął Uczniowski Klub Sportowy Delfin Tarnobrzeg podczas zawodów Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci w wieku 11 i 12 lat. Albert Borkowski i Bartosz Turbak, uczniowie tarnobrzeskiej "Trójki", zostali najlepszymi zawodnikami całej wiosennej edycji zmagań klubów z województwa podkarpackiego.

Albert Borkowski i Bartosz Turbak - najlepsi zawodnicy wiosennej edycji Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci 11-12 lat.

Trzecia edycja Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci (11-12 lat) a zarazem podsumowanie wszystkich jej dotychczasowych wiosennych startów odbyła się 6 maja na nowoczesnej pływalni przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość zawodników i zawodniczek, bo aż 350 osób z 22 klubów na Podkarpaciu.

Klub UKS Delfin Tarnobrzeg, w którym trenują uczniowie Szkoły Podstawowej numer 3, reprezentowała dwudziestoosobowa ekipa w składzie: Albert Borkowski, Bartosz Turbak, Blanka Krasowska, Maja Krasowska, Hubert Zwadowski, Maria Bednarz, Aleksandra Dusak, Natalia Kruk, Michał Kozioł, Michał Kubik, Julia Kopala, Salomea Bator, Anita Tacik, Oliwia Czajkowska, Mateusz Byrski, Magdalena Rynduch, Szymon Stępień, Adrian Osiecki, Izabela Baran, Anna Osada.

Nasi podopieczni wywalczyli siedem medali, pięć złotych, srebrny i brązowy, co w klasyfikacji medalowej pozwoliło nam uplasować się na pierwszym miejscu, a w klasyfikacji drużynowej tuż za podium, na czwartym miejscu. W klasyfikacji "najlepszy zawodnik" znalazło się aż dwóch naszych zawodników: Albert Borkowski w kategorii 12 lat i Bartosz Turbak w kategorii 11 lat. Albert i Bartosz okazali się również najlepszymi zawodnikami całej edycji wiosennej Podkarpackiej Ligi Pływackiej

z dumą informuje trenerka zawodników Angelika Michalik.

Wśród 11-letnich dziewcząt trzecie miejsce zajęła Oliwia Czajkowska, jej młodsza koleżanka klubowa Blanka Krasowska uplasowała się na 6. miejscu. Jak zwykle wiele emocji dostarczyły sztafety 4x50 m stylem zmiennym. Sztafeta dziewcząt nie dała odebrać sobie zwycięstwa i po zaciętej walce zdobyła złoty medal. Podsumowując, we wszystkich trzech edycjach UKS Delfin Tarnobrzeg zdobył łącznie 22 medale - 14 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych.

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich naszych zawodników za walkę i wspaniałą postawę. Dziękujemy rodzicom za wsparcie oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego sukcesu

- przekazują trenerzy.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu z miasta Tarnobrzega w ramach projektu „Wspieranie działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym”.

Wyniki indywidualne i punktowane zawodników UKS Delfin Tarnobrzeg w 3. Podkarpackiej Lidze Pływackiej Dzieci 11 i 12 lat

Sztafety 4x50 m stylem zmiennym

• Złoty medal sztafeta 4x50 m stylem zmiennym dziewcząt 11 lat i młodsi - Julia Kopala, Oliwia Czajkowska, Blanka Krasowska, Magdalena Rynduch
  • 9. miejsce sztafeta 4x50 m stylem zmiennym dziewcząt 11 lat i młodsi - Anita Tacik, Salomea Bator, Natalia Kruk, Aleksandra Dusak
  • 5. miejsce sztafeta 4x50 m stylem zmiennym chłopów 11 lat i młodsi - Adrian Osiecki, Bartosz Turbak, Michał Kozioł, Michał Kubik
  • 5 miejsce sztafeta 4x50 m stylem zmiennym chłopców 12 lat - Hubert Zwadowski, Albert Borkowski, Mateusz Byrski, Szymon Stępień