Zamknij

Gol wychowanka Siarki Tarnobrzeg dał Puszczy Niepołomice awans do Ekstraklasy! [WIDEO]

22:00, 11.06.2023 . Aktualizacja: 09:27, 12.06.2023
Skomentuj

Puszcza Niepołomice pokonała Termalicę Bruk-Bet Nieciecza i awansowała do Ekstraklasy. Gola w dogrywce, który zdecydował o wygranej, zdobył były piłkarz Siarki Tarnobrzeg, wychowanek tego klubu - Konrad Stępień.

Tarnobrzeskich akcentów w tym meczu było z resztą więcej. Asystę przy golu Konrada Stępnia zaliczył Hubert Tomalski, także grający w przeszłości w Siarce. W regulaminowym czasie gry, rozgrywanego w niedzielę barażu decydującego o awansie do Ekstraklasy, meczu padł wynik 2:2. Rozgrywano więc dogrywkę. W 98 minucie Tomalski dośrodkował z lewej strony pola karnego na piąty metr, a tam najwyżej do piłki wyskoczył Stępień i strzałem głową, po koźle, pokonał bramkarza gospodarzy.

Konrad Stępień urodził się w Tarnobrzegu i jest wychowankiem tutejszego klubu. W Siarce Tarnobrzeg sześć sezonów. Grał tutaj w drugiej lidze - od sezonu 2012/2013 do sezonu 2017/2018. Zdobył w tym czasie 13 bramek (dane za 90minut.pl).

Z Siarki odszedł do Puszczy Niepołomice, z którą teraz wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W wywiadzie sprzed roku, który możecie znaleźć na klubowej stronie Siarki, zadeklarował, że swoją karierę chciałby zakończyć w macierzystym klubie.

Asystujący mu przy golu, który dał Puszczy awans do ekstraklasy, Hubert Tomalski grał w Siarce w sezonie 2016/2017.

Przy tej okazji nie wspomnieć o głównym architekcie awansu Puszczy Niepołomice do Ekstraklasy - trenerze Tomaszu Tułaczu. Prowadził on Siarkę w sezonie 2013/2014 i 2024/2015. W sumie w 45 meczach. W sezonie 2015/2016 został trenerem klubu z Niepołomic, w którym nieprzerwanie procuje do dziś.

Tomasz Tułacz także pochodzi z naszego regionu. Urodził się w Mielcu i w tamtejszej Stali zaczynał swoją karierę piłkarską. A jej ostatnie siedem sezonów spędził w Tłokach Gorzyce.