Drugie w tym sezonie odkomarzanie w Tarnobrzegu

Tarnobrzeskie Wodociągi informują, że w dniach od 17 do 21 czerwca br. spółka podejmie próby odkomarzania. Szczegółowy harmonogram pojawi się, jeśli warunki pogodowe pozwolą na przeprowadzenie akcji.

odkomarzanie czerwiec slajd.docx

foto: pixabay

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robin
10 miesięcy temu

Kiedy i gdzie było pierwsze ?
Tylko pod Tarnobrzeskim urzędami i nad zalewem ?!
Mnie komarzyce gryzą cały czas jednakowo 🙁 🙂

Mieszkaniec
10 miesięcy temu
Reply to  Robin

Bo jezioro pryskają opryskiem a resztę wodą z jeziora

Obatelka
10 miesięcy temu

Dlaczego nie odkomarzaja w ciągu suchych dni tylko w deszczowe kiedy deszcz zmyje oprysk .

Mieczysław
10 miesięcy temu

Wiele miast decyduje się na rezygnację z oprysków na komary
W walce z owadami inwestują w naturalne rozwiązania, w tym budki dla jerzyków, czy oczka wodne dla ryb, które żywią się komarami

Ile kosztuje odkomarzanie który jest nieskuteczne.
Marnotrawstwo w Tarnobrzegu
Przykład odkomarzanie było w ostatnich latach prowadzone pod koniec nawet września gdzie za parę dni były chłodne dni i komary pod wpływem chłodu znikły.
Nie ma środy tylko na komary
Oprydki dewastacja przyrody!!

Mieczysław
10 miesięcy temu

Nie ma środków owadobójczych, które działałyby wybiórczo na wybrany gatunek, bo zabijają zarazem wiele innych” – poinformowała podczas środowej konferencji prasowej rzeczniczka łódzkiego koła Partii Zieloni Wiktoria Sakowicz. Zieloni chcą, aby samorządy rezygnowały z oprysków przeciwko komarom i zastąpiły je bardziej przyjaznymi dla środowiska metodami. „W ostatnich latach obserwujemy dramatyczny spadek liczby owadów, co z kolei pociąga za sobą załamanie populacji wielu gatunków ptaków. Giną też owady zapylające. Jedną z głównych przyczyn są wszechobecne insektycydy i herbicydy używane zarówno na wsi, jak i niestety, w mieście” – podała Sakowicz. Jej zdaniem balansujemy na krawędzi katastrofy ekologicznej, dlatego naszym obowiązkiem jest powstrzymanie się od stosowania środków owadobójczych, zwłaszcza tam, gdzie z łatwością można je zastąpić innymi, naturalnymi metodami. „Naturalnymi wrogami komarów są jerzyki, jaskółki czy nietoperze – podkreśla. Chociaż z uwagi na pszczoły włodarze miast starają się czasem wykonywać opryski po zmierzchu – zdaniem Zielonych – nie rozwiązuje to problemu, bo trzmiele żerują jeszcze długo po zachodzie słońca, a inne owady, takie jak chrząszcze, ćmy, pasikoniki i pająki, są aktywne właśnie w nocy. „Te i inne niezliczone organizmy tworzą sieć życia, której elementem jest człowiek, o czym, niestety, często zapominamy. Nie można bezkarnie niszczyć oczek tej sieci, bo w konsekwencji odbije… Czytaj więcej »

Obatelka
10 miesięcy temu
Reply to  Mieczysław

Ekologię ludzie mają daleko w dziupli. Świadczą o tym dymiące kominy ,bo trzeba sknerzyc kosztem zdrowia swego i innych. Swego niech będzie,ale czemu inni mają ponosić skutki? Co do niektórych gatunków to człowiek powinien mądrze kontrolować i regulować ich życie. Nie może być też tak ,że nie rozróżniamy gatunków pożytecznych od szkodników. Nie można pozwalać rozmnażać się bez kontroli szczurom,kleszczom, komarom , dzikom w miastach, bo w końcu nas zjedzą czy pozarazaja chorobami.

Obatelka
10 miesięcy temu
Reply to  Mieczysław

Co do oczek wodnych, to nie wiem czy nie są one środowiskiem dla rozmnażania się komarów i niebezpieczne dla małych dzieci.

Gość
10 miesięcy temu
Reply to  Mieczysław

To powiedz tej Zielonej że w Tarnobrzegu są wieże z budkami dla taków ale nie ma w nich języków.

smile
10 miesięcy temu

Bezwzględny zakaz niszczenia gniazd jaskółek! Jaskółki, jerzyki, wróble, mazurki, kawki, gołębie miejskie, sikorki itd. są to gatunki objęte ochroną na terenie Polski, chronione zarówno prawem europejskim jak i krajowym.
Zgodnie z art. 52 ust. 1 ustawy o ochronie przyrody, obowiązuje zakaz niszczenia, usuwania lub uszkadzania gniazd, a także płoszenie i ograniczanie dostępu do miejsc schronienia oraz niszczenia ich jaj, postaci młodocianych lub form rozwojowych. Nie wolno niszczyć ptasich gniazd we wszelkiego rodzaju budynkach mieszkalnych, urzędowych jak i gospodarczych, na balkonach, pod dachami, na klatkach schodowych oraz w parkach, ogrodach i sadach. Jeśli ptaki zbudowały w naszym budynku gniazda – nawet jeśli jesteśmy temu przeciwni – należy zapewnić im możliwość swobodnego wylatywania i powrotu do piskląt z pokarmem. Zakaz obowiązuje w okresie od 1 marca do 15 października. Za niszczenie gniazd ptaków grozi kara grzywny lub ograniczenie wolności do lat 2. Pomimo tego, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim na ul.1 Maja 4a w Tarnobrzegu trwa intensywne odstraszanie jaskółek i jerzyków za pomocą rozwieszonych w oknach urzędu reklamówek jednorazowych…Zarządca budynku ma pewnie swoje zdanie na temat obowiązującego w całej Polsce zakazu….

obywatel
10 miesięcy temu

Racja !

Fiskus dębolistny
10 miesięcy temu

Czy to było to? Ostatniej nocy od północy do godz 1 dziki warkot z wystrzałami pomiędzy? Tak z godzinkę przed deszczem? Zapowiadanym deszczem

Postaw mi kawę na buycoffee.to
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content