Janusz Malarz z IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzeci w VI Grand Prix Polski Weteranów w Gliwicach

Tarnobrzeski weteran Janusz Malarz zaliczył kolejny bardzo dobry występ. W szóstej edycji zawodów z cyklu Grand Prix Polski Weteranów, pan Janusz zajął trzecie miejsce.

VI Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym rozegrano w hali w Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” w Gliwicach. Zawody te były również I Memoriałem zmarłego w ubiegłym roku Wojciecha Waldowskiego, reprezentanta Polski, trenera i działacza sportowego byłego Prezesa PZTS.

Podczas zawodów Janusz Malarz zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg, spisał się znakomicie i wywalczył brązowy medal w kat. mężczyzn 80-84 lat. W fazie grupowej pan Janusz pokonał 3:0 (8,5,4) Jana Bukowskiego z Bystrej, przegrał 0:3 (-6,-6,-9) Marianem Gęsickim z Działdowo i wygrał 3:0 (5,4,5) Janem Workiem z Rzeszowa.

W ćwierćfinale pokonał 3:1 (6,-8,6,6) Zdzisława Orzechowskiego z Łowicza a w półfinale przegrał 0:3 (-6,-9,-10) z Henrykiem Glura z Bydgoszczy późniejszym zwycięzca tej kategorii.

W ostatnim swoim pojedynku po dramatycznej i emocjonującej grze pokonuje Romualda Stasiełowicza z Drezdenka 3:2 (5,11,-11,-4,6) i tym samym zajmuje 3 miejsce, ex aequo Zdzisławem Orzechowskim z Łowicza.

W turnieju tym 81 latek z Tarnobrzega zdobył kolejne 131 punktów do Ogólnopolskiego Rankingu Weteranów w sezonie 2021/2022.
Kolejne 7 Grand Prix Polski Weteranów odbędzie się 19-20 marca w Węgierska Górce

Kat. mężczyzn 80-84 lat