Sportowe Powitanie Wiosny w Gorzycach. Dopisała pogoda i frekwencja - na starcie stanęła ponad setka uczestników [FOTO]

17:08, 19.03.2023 . Aktualizacja: 11:46, 22.03.2023
Skomentuj
reo

Przy znakomitej, iście wiosennej pogodzie, odbyło się Gorzycach Sportowe Powitanie Wiosny. Nad gorzyckim zalewem zorganizowano imprezę, która przyciągnęła amatorów biegania i chodzenia z kijkami nawet z odległych miejsc w Polsce.

[FOTORELACJA]4005[/FOTORELACJA]

Główny bieg rozegrano na dystansie 10 km. Trasa była zróżnicowana i, jak nie kryli organizatorzy, dość trudna.

– To nie jest typowa trasa po asfalcie. Większość wiedzie po szutrze, są też odcinki piaszczyste. Nikt nie będzie mógł narzekać na brak urozmaicenia – mówił przed startem Robert Pasieczny, którego klub, Fartlek Gorzyce, był, wraz z Gorzyckim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, organizatorem imprezy.

Na starcie biegu stanęło 81 biegaczek i biegaczy. Przyjechali z Podkarpacia, Lubelszczyzny, z woj. świętokrzyskiego, ale także m.in. z Radomia, czy Krakowa.

Po starcie biegu, na trasę swojego wyścigu wyruszyło ponad dwadzieścioro osób uprawiających nordic walking. Z kijkami ścigano się na trasie o długości 2 kilometrów.

Biegi odbywały się przy znakomitej, słonecznej pogodzie. Przy okazji imprezy zbierano także pieniądze dla przytuliska dla zwierząt w Gorzycach – bezdomniakigorzyce. Na ten cel przeznaczono m.in. dochód z kiermaszu ciast.

[ZT]201464[/ZT]

Sportowe Powitanie Wiosny w Gorzycach odbywało się pod patronatem wójta Gorzyc Leszka Surdego, wójta Zaleszan Pawła Gardego i starosty tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła.

Sportowo najlepszy okazał się strażak ze Staszowa Damian Noga, który pokonał dystans 10 km w 29:534 min. Na mecie wyprzedził Rafała Czarneckiego i Damiana Kuterę.

Wśród pań zwyciężyła reprezentująca Resovię Rzeszów Patrycja Surowiec z Resovii Rzeszów, która wyprzedziła Lidię Czarnecką i Małgorzatę Siembidę.