Guitar Encounters

Yamaha Szkoła Muzyczna, ul. Dominikańska 8 (II piętro), Tarnobrzeg

Guitar Encounters

Najważniejsze informacje

Organizator Yamaha Szkoła Muzyczna
Miejsce Yamaha Szkoła Muzyczna, ul. Dominikańska 8 (II piętro), Tarnobrzeg
Ogarniczenia wiekowe od 9 lat

Zajęcia Guitar Encounters organizowane są przez Yamaha Szkoła Muzyczna. Odbywają się w Yamaha Szkoła Muzyczna (ul. Dominikańska 8 (II piętro), Tarnobrzeg). Przeznacze są dla dzieci, młodzieży (wiek od 9 lat).

Informacja od Organizatora

Kurs gry na gitarze elektrycznej na bazie muzyki rock i pop.

Doskonale nadaje się dla każdego gitarzysty w wieku już od 9 lat.

Guitar Encounters to świetny kurs dla każdego aby stać się legendą Rock`a! Materiał kursu zapewnia przyjazne podejście do uczenia się i przekazuje wszystkie umiejętności i techniki, które będą potrzebne, aby stać się profesjonalnym muzykiem. Każda lekcja składa się z sześciu lub siedmiu różnych działań, obejmujących szeroki zakres technik. Otrzymasz możliwość gry solo i z zespołem. Płyty CD do każdej książki zawierają podkłady najlepszych utworów znanych solistów i zespołów do ćwiczenia.

Nauczysz się występować na scenie, opanujesz techniczne i brzmieniowe umiejętności dotyczące gitary elektrycznej. Poznasz techniki gry zarówno lewą ręką (m.in.: gra akordowa, gra melodyczna, glissando, podciąganie strun, tłumienie strun, technika hammer-on, tapping) i prawą ręką (granie kostką, finger-style, techniki hybrydowe).

Poznasz teoretyczne podstawy oraz umiejętność gry przy użyciu tradycyjnej notacji oraz tabulatury. Poznasz różne akordy i skale oraz ich praktyczne zastosowania. W miarę postępów dowiesz się, jak dobrać właściwie akordy towarzyszące melodii i odwrotnie w różnych stylach muzycznych. Zapoznasz się z właściwym strojeniem i konserwacją instrumentu, poznasz różne rodzaje i zasady działania przystawek i potencjometrów. Nauczysz się w jaki sposób poprzez właściwe ustawienie wzmacniacza i dobranie odpowiedniego typu gitary stworzyć własne, wspaniałe brzmienie.