Mażoretki

hala MOSiR, aleja Niepodległości 2, Tarnobrzeg

Mażoretki

Najważniejsze informacje

Organizator Tarnobrzeski Dom Kultury
Miejsce sala 123/23, hala MOSiR, aleja Niepodległości 2, Tarnobrzeg
Ogarniczenia wiekowe od 4 lat

Zajęcia Mażoretki organizowane są przez Tarnobrzeski Dom Kultury. Odbywają się w hala MOSiR (aleja Niepodległości 2, Tarnobrzeg). Przeznacze są dla dzieci, młodzieży (wiek od 4 lat).

Informacja od Organizatora

Tarnobrzeski Dom Kultury wkrótce rozpoczyna drugi semestr zajęć artystycznych. W bogatej ofercie można znaleźć także zajęcia mażoretkowe. Właśnie rozpoczyna się nowy nabór dla dziewczynek, które chciałyby dołączyć do zespołu, kręcić batronem i wywijać pomponami.

Zajęcia o charakterze marszowo-tanecznym, z elementami akrobatyki i gimnastyki, rolsy (kręcenie, żonglerka) pałeczką – batonem, a także z pomponami. Jest to połączenie choreografii, tańca i pracy z rekwizytem. Wszystko na poziomie podstawowym, żeby każda dziewczynka znalazła swój rytm i elementy, które sprawią jej przyjemność. Zajęcia będą odpowiednie już dla kilkuletnich dziewczynek, które rozpoczną od rytmiki i prostych układów. Praca zostanie dostosowana do wieku i możliwości uczestników. Taniec mażoretkowy kształci w uczestniczkach poczucie rytmu, koordynację ruchową, umiejętność pracy w grupie, odpowiedzialność. Mażoretki współpracują z orkiestrą, tańcząc podczas parad i marszów, ale także budują własną pozycję jako zespół.

Jak się zgłosić?

To bardzo proste. Wystarczy zadzwonić do Tarnobrzeskiego Domu Kultury, tel.: 15 822 74 97 lub od razu przyjść na zajęcia, które odbywają się w sali nr 123 w MOSiR-ze w każdą środę. Zapisujemy dzieci już od 4 lat. Istnieje możliwość wypożyczenia pałeczki.  Dokumenty rekrutacyjne można znaleźć na stronie internetowej TDK: https://tdk.tarnobrzeg.pl/wp/2021/09/13/zajecia-artystyczne-dokumenty-rekrutacyjne- do-pobrania/ Zajęcia prowadzi znakomita trenerka i instruktorka, autorka mistrzowskich choreografii, licencjonowana sędzia federacji IAM i wielka pasjonatka tańca Małgorzata Gronek.

Galeria