Modelarnia Stowoarzyszenia Dragon

Modelarnia MOSiR Tarnobrzeg, Bolesława Prusa 16, Tarnobrzeg

Modelarnia Stowoarzyszenia Dragon

Najważniejsze informacje

Organizator Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych „Dragon”
Miejsce Modelarnia MOSiR Tarnobrzeg, Bolesława Prusa 16, Tarnobrzeg
Ogarniczenia wiekowe od 9 do 17 lat

Zajęcia Modelarnia Stowoarzyszenia Dragon organizowane są przez Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych „Dragon”. Odbywają się w Modelarnia MOSiR Tarnobrzeg (Bolesława Prusa 16, Tarnobrzeg). Przeznacze są dla dzieci, młodzieży (wiek od 9 do 17 lat).

Informacja od Organizatora

Modelarnia działa od roku 2015. Skupia grupę dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 17 roku życia. W zajęciach biorą udział także grupy rodzinne (dzieci z rodzicami lub dziadkami). Celem spotkań jest budowa modeli żaglowców i przygotowanie do uczestnictwa w konkursach modelarskich.

Ważnym symptomem i znakiem czasu jest integrowanie się ze środowiskiem ludzi niepełnosprawnych, którzy często w modelarstwie „biją” swoich zdrowych rówieśników w precyzji wykonania (w zajęciach uczestniczą uczniowie autystyczni , w tym z Zespołem Aspergera, uczniowie niedosłyszący). Praca w modelarni, jak rzadko która działalność terapeutyczna, uczy współpracy i wyzwala potrzebę wzajemnej pomocy w grupie. Uczy wytrwałości w podejmowanych przedsięwzięciach, spokoju w czasie wykonywania precyzyjnych czynności.

Osoby zajmujące się modelarstwem osiągają duże postępy związane z poprawą kondycji psychicznej i ruchowej. Realizacji postawionych przed uczniami zadań wiąże się z długofalowym planowaniem postępów oraz wzrostem cierpliwości w działaniu. Działalność ta pozwala powrócić do miłego wspomnień z dzieciństwa, które cechowało się zadowoleniem i radością. Na świecie budową modeli zajmują się miliony ludzi, powstają akademie modelarskie (ostatnio w Australii).

Modelarstwo staje się przedmiotem obowiązkowym w szkole, dając uczniom możliwość rozwoju, pasję, ucieczkę od stresów, jest pretekstem do wypoczynku umysłowego, a nie rzadko staje się w konsekwencji sposobem na życie.

Uwaga: Główny nabór prowadzony jest we wrześniu, jednak można dołączyć do zajęć w każdym momencie. Uczestnicy ponoszą koszt wyłącznie za części do modeli.

Mini Cheerleaderki
zajęcia sport gimnastyka
Mini Cheerleaderki
ul. Henryka Sienkiewicza 38A

Zobacz szczegóły

Boks dla dzieci
zajęcia sport sztuki walki
Boks dla dzieci

Zobacz szczegóły

Boks dla Kobiet
zajęcia sport sztuki walki
Boks dla Kobiet

Zobacz szczegóły

Zespół Wokalny
zajęcia muzyka śpiew
Zespół Wokalny

Zobacz szczegóły

Zobacz więcej