Niemowlaki w Krainie Dźwięków

Yamaha Szkoła Muzyczna, ul. Dominikańska 8 (II piętro), Tarnobrzeg

Niemowlaki w Krainie Dźwięków

Najważniejsze informacje

Organizator Yamaha Szkoła Muzyczna
Miejsce Yamaha Szkoła Muzyczna, ul. Dominikańska 8 (II piętro), Tarnobrzeg
Ogarniczenia wiekowe do 2 lat

Zajęcia Niemowlaki w Krainie Dźwięków organizowane są przez Yamaha Szkoła Muzyczna. Odbywają się w Yamaha Szkoła Muzyczna (ul. Dominikańska 8 (II piętro), Tarnobrzeg). Przeznacze są dla dzieci (wiek do 2 lat).

Informacja od Organizatora

Program umuzykalniania dzieci w wieku niemowlęcym od 4 do 18 miesięcy. Zajęcia rozpoczynamy z niemowlakami od 4. miesiąca życia. W specjalnie przygotowanym, przyjaznym dla niemowląt pomieszczeniu, mającym wiele przestrzeni do zabawy, spotykają się raz w tygodniu dzieci i ich rodzice, aby w grupie Foczki Robby zdobywać pierwsze doświadczenia z muzyką. Foczka Robby jest postacią prowadzącą program. Z Foczką Robby maluchy przez okres jednego roku poznają świat muzyki. Każde dziecko może mieć do dyspozycji wspaniałą książeczkę z kolorowymi ilustracjami, piosenkami, wierszami i fachowymi komentarzami specjalisty neurologa, dr Rosemarie Richter, na temat rozwoju dziecka. Przygotowana została również płyta CD ze specjalnie zaaranżowanymi piosenkami dla niemowląt.

Różne instrumenty muzyczne, zabawki i przedmioty codziennego użytku sprawiają, że wspólne spotkania odnoszące się do spraw życia codziennego są ciekawe i kształcące, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Ogromne znaczenie mają tematy takie jak np. "Kąpiel", "Spanie", "Ząbkowanie", "Uczymy się mówić", "Urodziny", "Choroba", "Raczkowanie", "Przewijanie". Przy uwzględnieniu różnych kanałów postrzegania dziecka i jego doświadczeń sensomotorycznych, niemowlakom proponowane są różnorodne formy pierwszego kontaktu z muzyką (umuzykalnianie).

Więcej na stronie Szkoły Muzycznej Yamaha.