Cross Trening

Wianek 12, Tarnobrzeg

Cross Trening

Najważniejsze informacje

Organizator Kopalnia Mocy
Zapisy / Nabór całoroczne
Kiedy Wtorki: 19:30
Czwartki: 19:30
Piątki: 18:00
Miejsce Kopalnia Mocy, Wianek 12, Tarnobrzeg
Cena od 17.00 PLN

Kontakt

Opis

Cross-trening to metoda treningu łącząca w sobie elementy gimnastyki sportowej, lekkoatletyki i ćwiczeń z obciążeniem, np. sztangami lub odważnikami kulowymi.
Cross-trening jest treningiem wytrzymałościowo-siłowym, połączeniem zróżnicowanych i intensywnych ćwiczeń, które mają na celu podniesienie wydolności organizmu.

Cross-trening opiera się na wymagających i intensywnych ćwiczeniach, zawierających elementy sztangizmu, gimnastyki sportowej i lekkiej atletyki. Jego celem jest zbudowanie siły i kondycji, przy jednoczesnej utracie wagi a do ćwiczeń angażuje się jak najwięcej mięśni i ścięgien. Cross-trening kładzie duży nacisk na spalanie kalorii i budowanie mięśni, jednak wszystkie wykonywane ćwiczenia są bezpieczne, także te najbardziej zaawansowane. Zwraca się dużą uwagę na to, by były mało kontuzyjne. Ideą cross-treningu jest to, aby stopniowo podnosić wytrzymałość ogólną ćwiczących poprzez dobór odpowiedniej metody treningowej. Ćwiczenia nie są dobierane byle jak, na „chybił trafił”, lecz stanowią przemyślany ciąg aktywności, które początkujący muszą opanować, by przejść na dalszy poziom zaawansowania. Dlatego zanim np. przejdzie się do robienia WOD-u z podnoszeniem sztangi czy kettlebells najpierw pracuje się oddzielnie nad techniką poszczególnych ćwiczeń i dopiero potem łączy je w WOD.

Zajęcia prowadzi Agnieszka Matysiak.

Koszt zajęć:

pojedyncze zajęcia: 17zł

karnet na zajęcia (2 treningi tygodniowo) - 120 zł miesięcznie
karnet na zajęcia (3 treningi tygodniowo) - 150 zł miesięcznie

Galeria