Szkraby i Muzyka

Yamaha Szkoła Muzyczna, ul. Dominikańska 8 (II piętro), Tarnobrzeg

Szkraby i Muzyka

Najważniejsze informacje

Organizator Yamaha Szkoła Muzyczna
Miejsce Yamaha Szkoła Muzyczna, ul. Dominikańska 8 (II piętro), Tarnobrzeg
Ogarniczenia wiekowe od 2 do 4 lat

Zajęcia Szkraby i Muzyka organizowane są przez Yamaha Szkoła Muzyczna. Odbywają się w Yamaha Szkoła Muzyczna (ul. Dominikańska 8 (II piętro), Tarnobrzeg). Przeznacze są dla dzieci (wiek od 2 do 4 lat).

Informacja od Organizatora

Zabawy ruchowe przy muzyce dla dzieci pomiędzy 18 miesiącem a 4 rokiem życia. Radość wspólnej nauki - to pierwszoplanowe hasło programu rozwojowego "Szkraby i Muzyka" przygotowanego specjalnie dla dzieci w wieku od 1,5 do 4. roku życia. W okresie tym rozwój dziecka przebiega błyskawicznie. Dzieci uczą się panować nad swoim ciałem, wykonywać ruchy "ciężkie" i "delikatne", zwiększa się ich samodzielność. Następuje szybki rozwój mowy. Dzieci w zabawach zaczynają naśladować świat dorosłych i szukają kontaktu z rówieśnikami.

Raz w tygodniu, grupa 8-10 małych Szkrabów i ich rodziców spotyka się z Ośmiorniczką Krakim, maskotką programu. Każda lekcja poświęcona jest odrębnemu tematowi (zaczerpniętemu z codzienności dzieci i związany z porami roku), który przewija się przez cały czas trwania zajęć. Poprzez śpiewanie piosenek, ćwiczenia rytmiczne, muzyczne opowiadania oraz zabawy z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych następuje naturalne wprowadzenie muzyki do świata dziecka. Główny punkt ciężkości położony jest na rozwijanie muzycznej wyobraźni i wrażliwości oraz radości ze wspólnego muzykowania. Różnorodność wykorzystywanych technik i narzędzi wspiera proces nauczania.

Jako aktywni uczestnicy zajęć będą mogli Państwo obserwować, w jaki sposób Wasze dziecko spontanicznie i bez przymusu poznaje dźwięki i rytmy. Wspólne śpiewanie i zabawa wpływają bardzo korzystnie na językowy rozwój dziecka, a wspólne "działanie" wzmacnia więzi między rodzicami i dziećmi. Ale przede wszystkim sprawia ogromną radość!

Materiały wykorzystywane na zajęciach (książeczki z obrazkami, zeszyty dla rodziców i płyty kompaktowe) na pewno zainspirują Państwa do wspólnej zabawy z dzieckiem także w domu.

Więcej na stronie Szkoły Muzycznej Yamaha.