Koncerty

III Suita D-Dur J.S. Bacha – transkrypcja na flet

ul. Długosza 9, Sandomierz

III Suita D-Dur J.S. Bacha – transkrypcja na flet

Najważniejsze informacje

Początek Sobota, 24 lipca, godz. 18:00
Cena bezpłatne
Miejsce Muzeum Diecezjalne Dom Długosza

Opis

„Ucho igielne” to festiwal muzyki klasycznej organizowany przez Fundację im. Edwarda Kusztala. Tegoroczna edycja to 7 koncertów m.in. Polskiej Opery Królewskiej i Chóru Synagogi pod Białym Bocianem.

III edycja festiwalu „Ucho igielne” obfitować będzie w niezwykłe koncerty odbywające się w najpiękniejszych miejscach ziemi sandomierskiej. W tym roku festiwal zagości w nowych miejscach – w przepięknym Dworze w Śmiłowie, Zamku „Krzyżtopór” w Ujeździe. Powróci także do miejsc, w których gościły poprzednie edycje. Jedno się nie zmieni – nie zabraknie wykonawców na światowym poziomie prezentujących różnorodny repertuar. To będzie fascynująca muzyczna przygoda z majestatycznymi kompozycjami Bacha, zmysłowymi pieśniami Mozarta, nostalgią wielkich synagog świata, kantatami Vivaldiego i humorem The Beatles.

W ramach festiwalu wystąpią: Tomasz Pokrzywiński i Maciej Młodawski, Bastarda Trio, Olga Pasiecznik i Natalia Pasiecznik, Chór Synagogi pod Białym Bocianem, Polska Opera Królewska, Paweł Niziołek, Strauss Ensabmle, Renata Drozd, Jakub Milewski, Arkadiusz Jakus. Festiwal dofinansowany ze środków MKDiN w ramach programu „Muzyka”.

Wstęp wolny.

Program festiwalu:

24 lipca (sobota) godz. 18:00 – Dom Długosza w Sandomierzu – ogród kanonika Marcina z Urzędowa III Suita D-Dur J.S. Bacha – transkrypcja na flet – Paweł Niziołek

Galeria

Miasto
Jarmark Dominikański już niedługo!
Miasto
Nadwiślański Fashion Week już wkrótce!
Miasto
Wystawa fotografii Magdaleny Szczoczarz