Wystawy

Podróż do Japonii

ul Rozwadowska 12, Stalowa Wola

Podróż do Japonii

Najważniejsze informacje

Początek Niedziela, 21 lutego
Zakończenie Środa, 30 czerwca
Cena
Miejsce Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego
Linki https://j.mp/33IcDal (Strona wydarzenia)

Opis

PODRÓŻ DO JAPONII. Z kolekcji Muzeum Manggha, miejsce ekspozycji: Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego w Stalowej Wolo, ul. Rozwadowska 12

W lutym 2021 roku Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zabierze swoich widzów w niezwykłą podróż do Japonii, gdzie zobaczą porywające krajobrazy i architekturę, spotkają interesujących ludzi, poznają ich zwyczaje, codzienne życie i ulubione potrawy. Zbliżą się do tego fascynującego kraju poprzez rysunki, fotografie, rzeźby, drzeworyty, będące znakami zachwytu i refleksji.

Wystawa została przygotowana we współpracy z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Jej narrację budują rysunki Andrzeja Wajdy i reportażowo-dokumentalne fotografie z lat trzydziestych XX w. Ze’eva Aleksandrowicza i Franza Stoedtnera, obiekty Aliski Lahusen inspirowane laką, tradycyjną techniką japońską, i drzeworytami Hiroshigego, a dopełniają współczesne wizerunki Japończyków w fotografiach Hiroha Kikaia.

„Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku”. Wystawa Podróż do Japonii w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli jest niczym innym jak początkiem tej podróży.

Scenariusz i aranżacja: dr Anna Król

Interwencje graficzne: Przemysław Wideł

Więcej na stronie wydarzenia.

Miasto
4 rzeczy, na które trzeba uważać kupując meble przez internet.
Miasto
Dni Dziecka w TDK
Miasto
Jezioro Tarnobrzeskie numerem 1 na Podkarpaciu