Nie bez powodu zwykło mówić się, że “reklama stanowi dźwignię handlu”. Sukces każdej firmy zależy właśnie od tego, jak zaprezentuję się dany produkt czy usługę. W marketingu nie ma czasu na nudę. Trendy panujące w świecie marketingu stale się zmieniają, jednak jest jedna rzecz która od wielu lat pozostaje bez zmian, a jest nią grafika. Dobrze przygotowana, starannie wykonana grafika potrafi bardzo pozytywnie wpłynąć na odbiór naszej reklamy.

Jesteśmy wzrokowcami

Natłok otaczających nas informacji sprawił, że społeczeństwo XXI wieku stało się społeczeństwem obrazkowym. Dlatego to właśnie na formie graficznej najbardziej skupia się nasza uwaga. Tworząc reklamę powinniśmy mieć ten aspekt na uwadzę i dążyć do tego, aby nasza grafika była jak najbardziej:

  • wyraźna
  • zrozumiała
  • estetyczna

Oto kilka rad, które pomogą Ci przygotować idealną grafikę

1. Logo firmy

Jeśli chcesz, aby klienci od razu wiedzieli, że reklama została przygotowana przez Ciebie to zamieść na grafice swoje logo! Logo to unikatowy znak, który pomoże Ci wyróżnić się na tle innych, a także polepszy twoją relację z klientem.

2. Najważniejsze informacje

Przygotowując grafikę reklamową ogranicza się do dodania na niej tylko najważniejszych informacji. Twoja reklama ma przykuwać uwagę, dlatego nie możesz przytłoczyć jej zbędnym tekstem. Najważniejszą treść zamieść na grafice, a pozostałe informacje dodaj w opisie tekstowym pod zdjęciem.

Informację, które powinny znaleźć się na grafice reklamowej to:

  • nazwa firmy - chyba, że widnieje już w logotypie.
  • czego dotyczy promocja - napisz krótką informację o tym, czego dotyczy Twoja reklama, np: wyprzedaż całego asortymentu, mycie dywanów 20% taniej albo kup 2 pary, 3 dostaniesz gratis.
  • jaka jest cena promocyjna - aby przykuć uwagę odbiorcy wyróżnij to co najistotniejsze, czyli podkreśl wartość swojej promocji. Pogrub albo powiększ taką notę jak “-20%’ albo “taniej o 200 zł”. Ta informacja z pewnością przyciągnie uwagę.

3. Rozmiar grafiki

Jeśli dodajesz grafikę do okazji Tu Tarnobrzeg to zadbaj o to, aby rozmiar zdjęcia wynosił 600x500 px.To jest standardowy rozmiar obrazu, jaki dodawany jest do okazji na Tu Tarnobrzeg. Użycie innego rozmiaru może sprawić, że na stronie nie będzie dobrze widać twojej grafiki.

4. Zdjęcia

Jeśli nie posiadasz własnych zdjęć reklamowych skorzystaj z pomocy darmowych rozwiązań. Oto lista stron z których całkowicie legalnie i za darmo możesz pobrać grafikę:

pixabay

adobe stock

unsplash

5. Canva

W Internecie można znaleźć wiele darmowych programów, które w prosty i szybki sposób pomogą Ci przygotować swoją idealną grafikę reklamową.

Jednym z takich narzędzi jest canva. Przy pomocy tej strony internetowej będziesz w stanie w przeciągu 10 minut przygotować piękną grafikę reklamową.

Wystarczy wejść na stronę canva i postępować zgodnie z instrukcją.

Poznałeś już kilka podstawowych porad, jak przygotować ładną grafikę reklamową, więc teraz czas na przygotowanie jej samemu. Postępując zgodnie ze wskazówkami na pewno sobie poradzisz.

Życzymy powodzenia :)