Na pytanie, która z tarnobrzeskich szkół jest najlepsza niestety nie da się prosto odpowiedzieć - taka ocena jest bezpośrednio zależna od oczekiwania kursantów, ich wieku i celu nauki. Z okazji Dnia Języka Angielskiego zrobiliśmy im mały przegląd i mamy nadzieję, że pomoże on przy wyborze najlepszej szkoły dla siebie lub w przypadku rodziców - swoich dzieci, nakieruje, która z nich pomoże najlepiej spełnić oczekiwania wobec kursu.

Jakie mamy szkoły języka angielskiego w Tarnobrzegu?

WORD

Zacznijmy chronologicznie od szkoły z najdłuższym stażem w Tarnobrzegu, czyli Szkoły Języków Obcych WORD, która powstała w 1995 roku, czyli już ponad 25 lat temu! Ta placówka stawia na skuteczność i efektywność w nauczaniu. Prowadzi kursy zarówno dla dzieci i dorosłych, w tym kursy przygotowujące do matury, a także pomaga w zdawaniu egzaminów Cambridge - FCE, CAE, CPE oraz BEC1, BEC2 i BEC3. Jako jedna z dwóch szkół w Tarnobrzegu prowadzi dedykowane kursy dla osób 50+. Ponadto uczestniczy w projekcie Unii Europejskiej, który całkowicie lub częściowo dofinansowuje naukę dla osób po 25 roku życia. Ciekawą inicjatywą podejmowaną przez szkołę i Tarnobrzeski Dom Kultury był organizowany od 2001 Festiwal Piosenki Angielskiej, który miał łączyć artystyczny i lingwistyczny rozwój dzieci i młodzieży.

British School

Idąc dalej tropem czasu powstania placówek, kolejną o której trzeba napisać jest British School. Jak można dowiedzieć się z ich strony internetowej, celem szkoły jest wspieranie rozwoju uczniów, co ma znaczyć więcej niż nauka języków. Szkoła stara się zaspokajać potrzeby klientów w różnym wieku i na różnym poziomie wiedzy. Prowadzi specjalny kurs stworzony przez mamy i dedykowany najmłodszym (od 2 do 7 lat) nazwany metodą Teddy Eddie. Dodatkowo w szkole można znaleźć kursy dla dzieci i młodzieży oparte na metodach bezpośrednich lub komunikatywnych, są również odpowiednie kursy przygotowujące do matury, a także indywidualne zajęcia dla dorosłych i firm. Jako jedyni w Tarnobrzegu w swojej ofercie dostępnej na stronie internetowej mają kurs wakacyjny dla dorosłych.

Ian Boon Talk Easy Centrum Językowe

Centrum Językowe Iana Boon wyróżnia się tym, że jest jedyną szkołą w Tarnobrzegu, której założycielem jest Native Speaker. Jak sami o sobie piszą “oferują nauczanie No Gimmicks, czyli bez sztuczek i otoczki”. Za najważniejsze wartości stawiają praktyczne wykorzystanie języka, co potwierdzają dodatkowymi, niebanalnymi zajęciami, podczas których uczestnicy mogą ćwiczyć swobodę wypowiedzi w języku angielskim. Zajęcia, które mamy na myśli to Klub konwersacyjny i Klub filmowy. Swoją ofertę kursów kierują zarówno do dzieci (od 3 roku życia) jak i dorosłych, a także firm. W ofercie możemy znaleźć specjalne zajęcia przygotowujące do matury rozszerzonej, a także kursów FCE, CAE i CPE.

London Corner

Kolejna ze szkół językowych w Tarnobrzegu, w tym przypadku definiuje się przez cel przekazania umiejętności swobodnego i biegłego porozumiewania się w języku obcym. London Corner kieruje swoją ofertę zarówno dla dzieci (od 4 lat) jak i młodzieży, dorosłych, a także seniorów. Szkoła przygotowuje do egzaminów maturalnych oraz do zdania egzaminów FCE. Elementem wyróżniającym szkołę jest nauczanie w oparciu o metodę CLIL - czyli uczenie się słówek i gramatyki w naturalny sposób, czyli podczas zgłębiania wiedzy na temat interesujących tematów jak np. poznawanie pięknych i tajemniczych zakątków ziemi. Metoda CLIL łączy motywujące zagadnie z nauką języka obcego.

Hello English

Najświeższa szkoła języków obcych w Tarnobrzegu. Ich priorytetem jest edukacja na najwyższym poziomie. Od zeszłego roku realizują program National Geographic, który wykorzystuje specjalne podręczniki National Geographic Learning, opracowane, przez światowej sławy autorów. Podręczniki korzystają z metody, która ma nie tylko budować motywację uczniów do nauki, ale także poszerzać wiedzę o otaczającej ich rzeczywistości i wzbudzać większą ciekawość świata. Oferta szkoły skierowana jest dla dzieci od 4 roku życia, dzieci starszych, młodzieży i dorosłych.

Helen Doron

Na sam koniec przedstawimy Szkołę Językową, która swoimi metodami nauczania najbardziej wyróżnia się na tle innych. Centrum Nauczania Helen Doron skupia się wyłącznie na dzieciach i młodzieży. Przez takie ograniczenie grupy docelowej można być pewnym, że szkoła stawia nauczanie dzieci jako priorytet. Uczniami szkoły mogą być nawet dzieci poniżej 2 lat, a górna granica wieku sięga 19 lat.

Wyróżnikami tego centrum językowego są także małe grupy (do 8 osób) oraz metoda nauczania: Helen Doron, która ma czynić naukę zabawną i łatwą. Choć jednym z głównych założeń tej metody jest nauka przez zabawę, to szkoła spełnia najwyższe standardy akademickie.

Mimo, że żaden z kursów w tej szkole nie jest nazwany stricte maturalnym to zajęcia dla nastolatków obejmują większość słownictwa i gramatyki wymaganej przez uznawany na całym świecie Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). Daje to gwarancję tego, że uczniowie są bardzo dobrze przygotowani do egzaminów maturalnych. Ponadto młodzież poznaje techniki uczenia się, przydatne w zdawaniu egzaminów językowych na różnych poziomach zaawansowania (B2,B1 i A2). Szkoła jako jedyna w Tarnobrzegu prowadzi kursy wakacyjne dla dzieci i młodzieży.

W aplikacji mobilnej oraz stronie Tu Tarnobrzeg można znaleźć kontakt do szkół oraz linki do ich stron www oraz profilów na facebooku. Wystarczy w polu szukaj wpisać język angielski