Ubezpieczenia najczęściej lubimy dopiero wtedy, kiedy okazuję się, że wykupiona przez nas polisa zadziałała w sposób dla nas zadowalający. Jeżeli nie wiemy czy ubezpieczenie się nam opłaci to chęć jego wykupienia maleje.

Trudne zadanie ubezpieczyciela

Nie lubimy kiedy zmusza się nas do ubezpieczenia jakiegoś ryzyka lub kiedy stwierdzamy, że nasza ochrona ubezpieczeniowa nie zadziałała (bo jej nie mieliśmy) albo kiedy nie skorzystaliśmy z jej ochrony i czujemy się poszkodowani przez ubezpieczyciela, bo wydała się ona nam zbędna.

Według powszechnie obowiązujących przepisów, podstawowym obowiązkiem dobrego agenta jest zapewnienie odpowiedniego ubezpieczenia, tak aby spełniło wszelkie oczekiwania klienta. Patrząc jednak na powyżej wymienione obiekcje spełnienie takiego zadania wydaje się niesamowicie trudne. O tym, jak zmierzyć się z podobnymi trudnościami i dobrze zadbać o potrzeby klienta opowie Piotr Kowalik - właściciel Ubezpieczenia Acis.pl

Podstawowa funkcja ubezpieczeń

Podstawową funkcją ubezpieczenia jest ochrona. Ubezpieczenia chronią nas przed skutkami zdarzeń, których zajścia nie możemy się spodziewać, a które jednak statystycznie dość często mogą się pojawić. Dobry agent powinien tak przeprowadzić rozmowę z klientem by wybadać, jakie są jego największe potrzeby i możliwe zagrożenia, którym można by skutecznie zapobiec.

”Bardzo często w codziennej pracy mam do czynienia z klientami, którzy trafiają do mnie po „samo OC!” dotyczące posiadanego pojazdu. Czyli najprościej mówiąc: po to co ustawa przewiduje, aby było jak najtaniej. Jeśli właściciel pojazdu jest do tego przekonany i nie widzi zagrożeń związanych np. z awarią pojazdu i późniejszymi skutkami związanymi z kosztami holowania lub zagrożeniami będącymi następstwem wypadku komunikacyjnego doznanego przez siebie lub pasażera – to w porządku, wystawiam taką polisę.” Jak podkreśla pan Piotr Kowalik najtańsze rozwiązanie nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Wręcz przeciwnie. Najtańsza opcja nie zapewni nam pełnej gwarancji ochrony.

Świadome wybieranie ubezpieczenia

Z obserwacji Piotra Kowalika, w ostatnich latach można zauważyć rosnącą chęć do szerszego zabezpieczenia własnego interesu u posiadaczy pojazdów czy nieruchomości.

“Coraz więcej osób jest coraz bardziej świadomych że ubezpieczenia są po to by chronić ich majątek. Coraz mniej osób twierdzi, że „samo OC!” nie wystarczy. Klienci znają z własnych doświadczeń lub doświadczeń rodziny, znajomych koszty związane ze skutkiem kolizji lub awarii pojazdu. Coraz mniej osób ubezpiecza swoje mieszkania czy domy w minimalnych zakresach, ponieważ doświadczenia ich samych oraz płynące z otoczenia obnażają zakres ochrony najtańszych i najprostszych polis. Przykładowo dobre ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym wiąże się z zakresem ochrony nie na 10 czy 20 tysięcy złotych związanym wyłącznie z jedną posiadaną nieruchomością. Takie oferty są na rynku, takie ubezpieczenia też się sprzedają.”

Po co nam agent ubezpieczeniowy?

Rolą dobrego agenta jest przeprowadzenie z ubezpieczającym takiej rozmowy aby przedstawić skutki finansowe zajścia określonych ryzyk. Piotr Kowalik na rynku ubezpieczeń ma już ponad dwudziestoletnie doświadczenie. Lata praktyki pokazały mu, że w życiu można spotkać się z wieloma różnymi sytuacjami.

“Swoją pracę wykonuję już od dwudziestu lat i w tym okresie pomogłem setkom swoich klientów. Zawsze staram się dopasować do indywidualnych potrzeb, aby wybrać dla klienta jak najlepsze ubezpieczenie. Wspieram dobrą radą wszystkich, którzy mają wątpliwości przy wyborze polisy.”

Jeśli wasze bezpieczeństwo nie jest Wam obojętne to już dziś możecie skorzystać z okazji od Ubezpieczenia - Acis.pl - Piotr Kowalik, które podwoi sumę waszego ubezpieczenia NWW! Więcej szczegółów znajdziecie na stronie lub w aplikacji mobilnej Tu Tarnobrzeg