Fantastyczne drzewa, kraina motyli, do tego łamigłówki, tajemniczy goście i konkursy z nagrodami – TDK zaprasza najmłodszych na cykl spotkań z okazji Dnia Dziecka.

Tarnobrzeski Dom Kultury przygotował dla dzieci serię zajęć artystycznych. Z powodu konieczności zachowywania reżimu sanitarnego, zamiast jednej wielkiej zabawy odbędzie się kilka spotkań, które rozpoczynają się już w najbliższy czwartek. Instruktorzy TDK zapewniają, że będzie równie interesująco i atrakcyjnie.

Na początek organizatorzy zapraszają… do lasu. Czwartkowe spotkanie będzie związane z wystawą prezentowaną w Galerii TDK pt. „Drzewa”. Uczestnicy najpierw obejrzą grafiki, następnie posłuchają fragmentu książki, na podstawie której opracowana została wystawa – „Drzewa” autorstwa Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego. Potem dzieci przeniosą się do tajemniczego świata przyrody i stworzą autorskie prace plastyczne zainspirowane fachową wiedzą i kunsztownymi ilustracjami autorów. Początek spotkania o godz. 16.00.

W piątek z kolei Tarnobrzeski Dom Kultury zamieni się w pracownię malarską. Uczestnicy zajęć poprzez kreatywne zabawy malarskie będą odkrywać tajemnicę mieszkań motyli. Będzie barwnie, wesoło i inspirująco. Początek także o godz. 16.00.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w Dniu Dziecka, czyli we wtorek 1 czerwca. Tego dnia od godz. 15.00 TDK zamieni się w Strefę Radości. Odbędą się konkursy z nagrodami, w tym np. na największą bańkę mydlaną, w programie także gry i łamigłówki, zabawy i baloniki. Uczestników odwiedzi także tajemniczy gość.

Wstęp jest wolny. Wszystkie spotkania są bezpłatne. Jeśli pozwoli na to pogoda, będą się odbywać na dziedzińcu. Należy jednak pamiętać o zabraniu maseczki oraz dezynfekcji rąk. W przypadku dużej liczby chętnych, ze względu na sanitarne obostrzenia, obowiązywać będą limity wejść.

Plakat wydarzenia w galerii poniżej.