Wkrótce rozpoczynają się ferie. Dwa tygodnie odpoczynku od szkoły, nauki, zeszytów i zdalnych lekcji! Spotkajmy się zatem na feriach w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W programie ferii w TDK-u znajdują się propozycje dla każdego. Harmonogram jest bardzo bogaty, aktywności kierowane są do osób o różnych zainteresowaniach. Niemal codziennie będzie się coś działo: warsztaty, spotkania, teatrzyki, bal, filmy…

Ferie rozpoczną się hucznie, bo pierwszym punktem programu, już w niedzielę 13 lutego będzie Bal Karnawałowy. Oczywiście uczestnicy powinni zadbać o właściwe kreacje, czyli wyjątkowe przebrania. Oprócz tradycyjnych tańców podczas balu odbędą się wybory królowej i króla balu, będą też zabawy i gry oraz pokaz taneczny - zaprezentują się mażoretki. Liczba osób jest ograniczona, trzeba się zatem wcześniej zgłosić po wejściówki.

14 lutego obchodzimy Dzień Zakochanych, a zatem nie może zabraknąć serduszek i akcentów związanych z tym świętem. W TDK-u będzie można wykonać własnoręcznie upominek dla bliskiej osoby. Będzie to wyjątkowe serce wypełnione aromatyczną lawendą. Zajęcia rękodzieła poprowadzi artystka, rękodzielniczka, miłośniczka historii regionu i robótek ręcznych Renata Sendrowicz. Tu także liczba uczestników jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Kolejne dwa dni upłyną na eksplorowaniu niezbadanych terenów. TDK zamieni się bowiem w jaskinię, którą uczestnicy warsztatów ozdobią malarstwem naskalnym, wzorem pierwszych ludzi. Instruktorka Elżbieta Miśkiewicz-Zamojska opowie o najsłynniejszych odkryciach rysunków ludzi pierwotnych, o technikach i symbolice, a także zachęci dzieci do wykonania własnych projektów. Zajęcia odbędą się 15 i 16 lutego, wstęp jest wolny.

Spotkanie z ciekawym gościem oraz muzyczne gry i zabawy wypełnią popołudnie 15 lutego. Tego dnia Katarzyna Dereń zaprasza na Instrumentarium. Będzie oczywiście dużo muzyki, ale nie tylko dla grających, także dla tych, którzy lubią się po prostu dobrze bawić, poznawać nowe style. Na to spotkanie przybędzie również gość specjalny. Z dziećmi spotka się Marek Myszka – gitarzysta basowy i kontrabasista, grający także na gitarze klasycznej i ukulele. 

Nie zabraknie także spotkań z naszymi ulubionymi bohaterami filmowymi. Ten cykl już na stałe wpisał się w program wakacji i ferii. Tym razem Kino Wisła zaprasza na film „Mała Wielka Stopa 2: w rodzinie siła”. Bilety kosztują jedyne 2 zł.

Od czwartku 17 lutego TDK zaprasza dzieci do świata teatru. Na początek będą to dwudniowe warsztaty teatralne, które poprowadzi instruktorka Agnieszka Mroczka. W planie są zabawy sceniczne i logopedyczne, gry, łamigłówki. Także w czwartek dzieci będą mogły obejrzeć spektakl „Orlątko”, który zaprezentuje Teatr Banasiów z Warszawy. Z kolei w niedzielę 20 lutego spektakl kukiełkowy „Czerwony kapturek”, który zaprezentuje Teatr Nemno z Rzeszowa. Na oba spektakle trzeba się wcześniej zaopatrzyć w bezpłatne wejściówki.

W poniedziałek 21 lutego będzie można zapoznać się z lasowiacką godką „O dwóch braciach i diabelskich sekretach”. Będą to kreatywne zajęcia dla dzieci o lasowiackich legendach, które poprowadzi Izabela Wrzosek z MDK w Stalowej Woli. Będzie wspólne czytanie tytułowej gawędy, edukacja lasowiacka, zajęcia plastyczne, łamigłówki i zagadki. Spotkanie zostanie zorganizowane dzięki zrealizowanemu przez MDK w Stalowej Woli projektowi TerazLasowiacy – Legendy w Sieci. Aby wziąć udział w tym spotkaniu, należy się wcześniej zapisać.

W drugim tygodniu także TDK proponuje zajęcia plastyczne. Dwudniowe kreatywne warsztaty o tajemniczym tytule „Wychodzę z portretu” poprowadzi instruktorka dr Magdalena Stokłosa. Zajęcia odbędą się 22 i 23 lutego. Dzień później także dość tajemniczo brzmiące warsztaty pt. „Kwitnące umysły”. Poprowadzi je Katarzyna Dereń, która obiecuje nietypowe spotkanie. Będą to zajęcia sensoryczne, które pozwolą doświadczać wszystkimi zmysłami. Dobra zabawa gwarantowana.

Warto przestudiować dokładnie harmonogram zajęć, ponieważ część z nich jest otwarta, na niektóre wydarzenia obowiązywać będą wejściówki lub zapisy. Jest to związane z obostrzeniami sanitarnymi, które obowiązują w TDK-u. Szczegóły na ten temat można znaleźć na plakatach, a także na stronie TDK: www.tdk.tarnobrzeg.pl lub dzwoniąc pod nr 15 822 74 97.

Organizatorzy proszą o noszenie maseczek oraz regularną dezynfekcję dłoni.