Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza od 07 września, do obejrzenia wystawy grafik Michała Stępnia inspirowanych utworami literackimi.

Ich twórca przedstawia swoje wersje okładek, starając się przy tym oddać przesłanie utworów. W obszarze jego zainteresowania znajdują się głównie utwory, które zaliczyć można do klasyki literatury. Pragnie w ten sposób przywrócić pamięć o nich oraz zachęcić do ich lektury.

Na wystawie zaprezentowane zostaną również prace wykonane w technice linorytu, którą fascynuje się autor. Pragnie w ten sposób przywrócić pamięć o nich oraz zachęcić do ich lektury. Na wystawie zaprezentowane zostaną również prace wykonane w technice linorytu, którą fascynuje się autor.

Michał Stępień urodził się w Tarnobrzegu. Jest autorem okładek płyt muzycznych. Specjalizuje się w tworzeniu plakatów. Inspiracje czerpie z prac stworzonych w ramach tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. Zainteresowanie tą dziedziną twórczości rozpoczęło się od wizyty w krakowskiej Galerii Plakatu Krzysztofa Dydo.

Pierwsze plakaty, które powstały poświęcone były twórczości Fiodora Dostojewskiego i Tomasza Manna. Interesuje się także psychologią, dlatego też część jego ilustracji odwołuje się do zagadnień związanych z ludzką psychiką. Jego fascynacją jest również liternictwo i kaligrafia. Stworzył serię portretów starszych ludzi w ramach projektu „Ośmiotysięczniki”.

Wystawa prezentowana będzie do 04.10.2021 w sali odczytowej Biblioteki Głównej w godz. od 10.00 do 17.00. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, zwiedzanie wystawy możliwe jest tylko po zastosowaniu się do ustalonych przez MBP zasad.