Firma HulajNoga-Wytwórnia Zabawy powstała we wrześniu 2020 roku. Jej założycielka, Helena Dobrowolska z wykształcenia jest architektem krajobrazu, jednak od 5 lat z zamiłowania zajmuję się organizacją czasu wolnego dzieci i młodzieży. Zapytana o swoje początki w zawodzie animatora odpowiada: “Kilkunastoletnia działalność jako animator-wolontariusz w Fundacji Światło-Życie diecezji sandomierskiej oraz kilkuletnia praca w firmie Trio z Rio – Kompleksowa Obsługa Imprez - Adrian Pieniążek, pokazały mi w którym zawodowym kierunku podążać.”

Animator to zawód, który na polskim rynku pracy istnieje już kilkanaście lat. Kierując się słownikową definicją tego słowa, animator to osoba zajmująca się przygotowaniem i przeprowadzeniem zabawy w taki sposób aby zachęcić wszystkich uczestników do działania, zapewnić rozrywkę, zainteresować i ożywić niejedno przyjęcie. Najprościej mówiąc animator to przysłowiowy “człowiek orkiestra”. W swojej pracy musi łączyć wiele różnych umiejętności. Jak mówi twórczyni: “Animator powinien posiadać odpowiednie predyspozycje: wiedzę, doświadczenie, zaangażowanie, pasje, cechy takie jak komunikatywność, otwartość, pogodne usposobienie, powinien przede wszystkim lubić pracę z ludźmi oraz mieć dobrą kondycję fizyczną. Wszystkie te cechy skutkują jego efektami pracy.”

Zadania animatora to:

  • tworzenie scenariuszy zajęć dostosowanych do wieku i potrzeb grupy,

  • organizowanie zajęć i zabaw (integracyjnych, sportowych, muzycznych, plastycznych, tanecznych, ogólnorozwojowych itp.),

  • zachęcanie uczestników wydarzenia do aktywności, prowadzenie animacji dynamicznie i atrakcyjnie.

Animator w swojej pracy jest jednocześnie reżyserem i aktorem tworzącym przedstawienie dla kilku lub nawet kilkuset osób. Odbiorcą takiego show jest przede wszystkim Mały Człowiek, dlatego jest to praca, którą z całą pewnością można nazwać nieszablonową, nieprzewidywalną i bardzo ciekawą.

“Moja praca polega na organizacji wspólnych aktywności, zabaw, tańców w grupach przedszkolnych, szkolnych, instytucjach kultury, społecznych, religijnych oraz podczas rodzinnych uroczystości (przyjęcia z racji Chrztu Świętego, Pierwszej Komunii Świętej, wesel, urodzin itp.). Podczas tych spotkań używam różnych gadżetów animacyjnych, typu: chusty, tunel, przebrania, bum bum rurki, proste instrumenty muzyczne, zestaw do zamykania w bańce mydlanej oraz farby do malowania twarzy, zestaw do robienia brokatowych tatuaży i balony do modelowania.” Oprócz tego HulajNoga - Wytwórnia Zabawy zajmuję się przygotowywaniem bukietów i dekoracji balonowych na różne okazje.

Zabawa ma głęboką wartość w życiu każdego człowieka. Dobra zabawa daje wiele radości, możliwości rozwoju osobowego, psychofizycznego. Najlepsze efekty przynosi we wspólnocie, gdzie można łączyć ją z edukacją, doskonaleniem swoich umiejętności, polepszaniem relacji międzyludzkich i wzbogacaniem swoich zainteresowań. Dla założycielki firmy HulajNoga- Wytwórnia Zabawy największą i najcenniejszą nagrodą za wykonywaną pracę jest radość i uśmiech na twarzy uczestnika zabawy: *“Jak w filmie animowanym pt. "Potwory i spółka" bohaterowie czerpią energię do funkcjonowania swojego miasta z euforii dzieci, które rozśmieszają różnymi wygłupami, tak i ja gromadzę w sobie dziecięce szczęście i wdzięczność podczas wspólnej zabawy, którą potem przetwarzam na moc do dalszej pracy z nimi.” *

Jeśli szukacie animatora na przyjęcia to Hulaj Noga- Wytwórnia Zabawy z pewnością Was nie zawiedzie. Już dziś możecie skorzystać z 15% zniżki, która czeka na Was w aplikacji Tu Tarnobrzeg i na tutarnobrzeg.pl.

Linki do pobrania aplikacji:

Pobierz z Google Play - Dla użytkowników androida
Pobierz z App Store - Dla użytkowników iphone’a