Gran Canaria – jedna z należących do Hiszpanii Wysp Kanaryjskich – to prawdziwy turystyczny raj, kuszący m.in. piękną pogodą właściwie przez cały rok. Najwięcej gości pojawia się na Gran Canarii w okresie wakacyjnym, czyli od czerwca do sierpnia. Sprawdzamy, jakie ceny last minute można wówczas upolować w popularnych serwisach turystycznych.

Gran Canaria należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich położonych niedaleko północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Cechuje się stabilnym, łagodnym klimatem z niewielkimi wahaniami temperatury. Nawet w okresie zimy termometry pokazują tam około 20 stopni, zaś w szczycie sezonu turystycznego, czyli od czerwca do sierpnia, temperatura wynosi zazwyczaj od 24 do 26 stopni. Ze względu na różnorodność krajobrazową – wulkaniczne plaże, pustynne wydmy, a nawet ośnieżone górskie szczyty – wyspę określa się niekiedy mianem „kontynentu w miniaturze”.

CENY last minute na Gran Canarię www.fostertravel.pl/last-minute/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/gran-canaria/

Do najpopularniejszych kurortów Gran Canarii zalicza się Playa del Ingles, Maspalomas, San Augustin oraz Puerto Rico. Planując wakacje na wyspie warto też uwzględnić zwiedzanie Las Palmas, czyli stolicy Gran Canarii m.in. z zabytkową dzielnicą Vegueta, wizytę w portowym miasteczku Puerto de Mogan słynącym ze znakomitych tawern serwujących ryby i owoce morza, wycieczkę do ogrodu botanicznego Viera y Clavijo oraz parku archeologicznego Cueva Pintada.

Jak już wspomniano, Cran Canaria jest całorocznym kierunkiem wypoczynkowym, ale najwięcej osób gości tam w okresie od czerwca do sierpnia. Na podstawie danych dostępnych w popularnych serwisach turystycznych sprawdziliśmy więc, jak kształtują się ceny last minute na Gran Canarię w wakacje.

Gran Canaria – last minute w wakacje ze śniadaniami

Na początek warto zerknąć, jak prezentują się ceny last minute na Gran Canarię w wakacje w opcji ze śniadaniami i w hotelach 3-gwiazdkowych (przy czym należy pamiętać, że 3 gwiazdki w hiszpańskich hotelach powinny oznaczać wyższy standard niż taka sama kategoria np. w Turcji albo Grecji). I tak najtańsza oferta – 7 noclegów w hotelu Servatur Green Beach w miejscowości La Playa de Arguineguin pod koniec czerwca – to koszt 1989 zł za osobę. Pozostałe opcje oznaczają już wydatek ponad 2000 zł za osobę. Za tydzień w 3-gwiazdkowym hotelu Corona Roja w Playa del Ingles ze śniadaniami w opcji last minute pod koniec czerwca trzeba będzie zapłacić 2129 zł za osobę, zaś za takie same wakacje w podobnym terminie w hotelu Cordial Mogan Valle w Puerto de Mogan – 2279 zł za osobę.

Last minute na Gran Canarię w wakacje z wyżywieniem HB

Jeśli ktoś chciałby skorzystać z bardziej rozbudowanego pakietu wyżywienia, ciekawą opcją będzie dla niego wariant HB, czyli śniadania i obiadokolacje. Jak się okazuje, w wielu przypadkach będzie on naprawdę niewiele droższy niż pobyt jedynie ze śniadaniami. I tak np. tydzień w 4-gwiazdkowym hotelu BlueBay Beach Club w San Augustin w opcji last minute w czerwcu z wyżywieniem HB kosztuje 2339 zł za osobę. Więcej – bo 2629 zł za osobę – trzeba zapłacić za 7 dni w 3-gwiazdkowym hotelu Green Field w Playa del Ingles z wyżywieniem HB. Oczywiście są także droższe oferty, np. tygodniowe last minute HB w 4-gwiazdkowym hotelu Barcelo Margaritas, przy czym jest to obiekt o wysokiej jakości obsługi i z bogatą ofertą atrakcji sportowych.

Last minute all inclusive na Gran Canarię – ile kosztuje?

A co jeśli ktoś oczekuje podczas wakacji doskonałych warunków wypoczynku i rozbudowanego pakietu wyżywienia? Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście wakacje all inclusive, przy czym cena takich wyjazdów, nawet w formule last minute, przekroczy 3000 zł za osobę. Przykłady? 4-gwiazdkowy hotel Servatur Waikiki w Playa del Ingles, 7 dni all inclusive w opcji last minute na początku lipca. Takie wakacje kosztują 3369 zł od osoby, a w cenie są m.in. trzy posiłki główne, przekąski, lody, owoce oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Również 4-gwiazdkowy obiekt HL Suite Hotel w Playa del Ingles, 7 dni w lipcu w formule last minute all inclusive – tu zapłacić trzeba już 3759 zł za osobę. Z kolei w 4-gwiazdkowym hotelu Abora Interclub Atlantic w San Augustin tygodniowy pobyt last minute all inclusive w lipcu kosztuje 4109 zł za osobę.

Jak widać, ceny last minute na Gran Canarię w wakacje są naprawdę zróżnicowane. Jeżeli komuś wystarczy pobyt ze śniadaniami, w hotelu o niższym standardzie i na początku wakacji, to powinno udać się znaleźć oferty w granicach 2200-2500 zł za osobę. W lipcu i sierpniu będzie już drożej, zwłaszcza jeśli wybór padnie na lepszy hotel i bardziej rozbudowaną opcję wyżywienia. Z pewnością jednak możliwości jest tak wiele, że każdy znajdzie propozycję na własną kieszeń.