Pyszne, zdrowe i piękne – takie mają być święta wielkanocne z produktami naszych firm – przekonują członkowie Klastra Lasowiackiego i zapraszają na swoją stronę internetową na wirtualny Jarmark.

Przed świętami wszyscy poszukują najlepszych produktów, by przygotować najlepsze dania i atrakcyjnie przybrać koszyczki i stoły. W regionie odbywają się jarmarki i festiwale świątecznych potraw i ozdób. Klaster Lasowiacki także wyszedł naprzeciw mieszkańcom regionu i stworzył wirtualny Wiosenny Jarmark Wielkanocny. Jego ideą jest zaprezentowanie najlepszych produktów, które warto zakupić na świątecznych stół i nie tylko.

- To gotowy katalog dla tych, którzy szukają i cenią sobie wysoką jakość. W czasach, kiedy wszyscy musimy oszczędzać, nie warto eksperymentować i ryzykować zakup niesprawdzonych produktów. Produkty Klastrowiczów gwarantują, że biszkopt wyrośnie, a sałatka wzbudzi zachwyty gości przy świątecznym stole – przekonują klastrowicze.

Co znajdziemy na Jarmarku?

Jajka od szczęśliwych kur z wolnego wybiegu (gospodarstwo rolne Jajka z Sokoła), twaróg z najlepszego mleka od krów wypasanych na zielonych łąkach (OSM Stalowa Wola), pasztet z fasoli zbieranej z troską z pól Podkarpacia i Lubelszczyzny (MATTHIAS), smakowite ciasta z naturalnych produktów (MensaQul, Dolina Smaku), chmielowe co nieco uwarzone specjalnie na świąteczne popołudnie z rodziną i przyjaciółmi (Browar Lasowiak). Do tego piękne stroje na spotkania z bliskimi (Fundacja Artystyczna GA MON, Fundacja ART&MODA), oryginalne stroiki do ozdoby domu (Kwiaciarnia „Róża”), ręcznie dziergane obrusy na wielkanocny stół i serwety do koszyczków (Renidzieło, Spółdzielnia Socjalna Łęgowianka), czy nawet nowe meble (Stolarnia Wróbel) i wiele innych. Nie zabraknie też ciekawych usług, jak warsztaty wielkanocne (Muzeum Regionalne w Stalowej Woli), czy sesje fotograficzne (AiR Lekka Fotografia).

- To wszystko producenci, którzy opierają swój biznes na lokalności – zatrudniają mieszkańców regionu, płacą podatki do budżetu lokalnych samorządów, opierają się na lokalnych dostawcach. Często nawet nie wiemy, że tuż za rogiem znajdują się wytwórcy, którzy oferują jakościowo rewelacyjne produkty, swojskie, naturalne i zdrowe – mówi Renata Domka z zarządu Klastra. – Małe przedsiębiorstwa nie mają takich możliwości dotarcia do klienta, jak wielkie koncerny, dlatego chcemy zaprezentować ofertę naszych zakładów, bo naprawdę warto jej poszukać w osiedlowych sklepikach, czy też zamówić bezpośrednio u wytwórców.

Produkty można znaleźć w zakładce JARMARK na stronie www.klasterlasowiacki.pl. Tam też znajdują się informacje, gdzie kupować, jak skontaktować się z wytwórcą, czy gdzie znaleźć więcej ciekawych ofert, niekoniecznie związanych ze świętami.

Klaster Lasowiacki niedawno uruchomił swoją stronę internetową www.klasterlasowiacki.pl. Można tam znaleźć informacje o członkach Klastra Lasowiackiego, o tym, jak działa, jaka jest jego struktura i jak można do niego dołączyć, a także wieści o działaniach Klastrowiczów. Strona także umożliwia kontakt z odbiorcami, udostępniono tutaj dokumenty rekrutacyjne, regulamin itp.

Obecnie Klaster to ponad 40 podmiotów działających w bardzo różnych branżach. Działają wspólnie od czerwca zeszłego roku i od tamtej pory udało się zrealizować kilka ciekawych inicjatyw, prezentacji, wydarzeń kulturalnych oraz szkoleń. Członkowie Klastra także podejmują wiele inicjatyw samodzielnie, rozwijają ofertę, dlatego pojawiła się konieczność zebrania wszystkich tych działań oraz najważniejszych informacji o inicjatywie.

Przypomnijmy, że Klaster Lasowiacki skupia regionalnych przedsiębiorców, instytucje, rękodzielników, środowisko naukowe i artystyczne, a także samorządy planujące swą obecną, bądź przyszłą działalność oprzeć na dziedzictwie pozostawionym nam przez dawnych mieszkańców Puszczy Sandomierskiej. Dlatego, jak piszą jego członkowie: łączą się, by wspólnie budować przyszłość naszego regionu i swoją własną, stworzyć ciekawą ofertę turystyczną i kulturalną, rozwijać własne przedsiębiorstwa.

Do Klastra można dołączyć w każdym momencie. Jego społeczność jest otwarta na nowe osoby, podmioty, organizacje, którym bliskie jest dziedzictwo kulturowe Lasowiaków.