Maseczki ochronne i płyny do dezynfekcji rąk. Miasto - już z myślą o nadchodzących świętach - wsparło tarnobrzeskie parafie.

Pomiędzy tarnobrzeskie parafie rozdysponowano 3350 szt. maseczek ochronnych oraz 140 litrów płynu do dezynfekcji rąk. Podobnie jak przed Bożym Narodzeniem prezydent zdecydował o takim wsparciu także teraz, przed Wielkanocą. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta.

-Święta, o ile będziemy mogli spędzić je nie w kompletnym zamknięciu, zawsze gromadzą w kościołach więcej osób. Wyjątkowy czas świąt nie możne nas jednak zwolnić z odpowiedzialności. Musimy pamiętać o podstawowych zaleceniach, a więc zachowaniu dystansu, zakrywaniu ust i nosa maseczkami, a także dezynfekcji rąk. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców zdecydowałem o zaopatrzeniu wszystkich naszych parafii w maseczki i płyn. Jednocześnie proszę księży proboszczów o respektowanie wytycznych dotyczących limitu wiernych w świątyniach, a samych wiernych o przestrzeganie wszystkich zaleceń – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Dystrybucję maseczek i środków do dezynfekcji prowadzi Straż Miejska w Tarnobrzegu.