Uczniowie popularnej „Prymasówki” będą się uczyli, a także zdobędą uprawnienia do obsługi powietrznych statków bezzałogowych. Ofertę edukacyjną o obsługę dronów Zespół Szkół nr 1 w Tarnobrzegu wzbogaci już od września.

Trzy godziny tygodniowo nauki pilotażu i eksploatacji drona. Takie nowatorskie rozwiązanie programowe powstanie przy kierunku technik informatyk w Zespole Szkół nr 1 w Tarnobrzegu. Porozumienie dotyczące wprowadzenia w „Prymasówce” innowacji pedagogicznej podpisane zostało 20 stycznia 2021 roku przez prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka, dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Tarnobrzegu Marcina Pilarskiego oraz przedstawiciela Lubelskiej Szkoły Dronów – Aviation Consulting Michała Ratajczaka. - Cieszy niezmiernie, że będziemy mogli dać młodym ludziom kolejne narzędzie do poszerzania możliwości zawodowych, ale też do rozwijania pasji, czego też nie powinno się bagatelizować. Im więcej narzędzi damy teraz młodzieży, tym więcej możliwości będą mieć w dorosłym życiu – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Zajęcia „z dronów” prowadzić będą nauczyciele z „Prymasówki”, którzy do września zdobędą uprawnienia instruktora. Uczniowie zakończą naukę obsługi dronów egzaminem wewnętrznym przygotowującym do egzaminu państwowego. Jak zdradza Michał Ratajczak z Lubelskiej Szkoły Dronów - Aviation Consulting, są plany, bo w Tarnobrzegu stworzyć centrum egzaminacyjne do sprawdzania kompetencji i kwalifikacji z zakresu obsługi technicznej bezzałogowych statków powietrznych. Lubelska Szkoła Dronów posiada akredytację Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych z zakresu szkoleń lotniczych, a także akredytację z Urzędu Lotnictwa Cywilnego z zakresu szkoleń bezzałogowych statków powietrznych.