Sznurkoplotki to najprościej mówiąc ręcznie robione ozdoby ze sznurka bawełnianego. Pomysłodawczynią tego projektu jest Justyna Pająk- Worek, która miłością do szydełkowania zaraziła się przez Internet: “Zobaczyłam na jednej ze stron dywan w kształcie misia, który tak mi się spodobał, że zaczęłam się zastanawiać czy sama bym nie mogła takiego zrobić. I tak zamówiłam pierwsze sznurki i przepadłam”.

Sznurkoplotki działa zaledwie od stycznia bieżącego roku, a jej twórczyni już nie może oderwać się od pracy, a właściwie od sznurków. Kiedy cztery miesiące temu Pani Justyna wykonała swój pierwszy projekt, od razu wiedziała, że szydełkowanie to jest to:“Zrobiłam pierwszą poduszkę misia na próbę i tak mi się to spodobało, że w trakcie pracy już myślałam co mogłabym jeszcze zrobić. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że jest to moja miłość od pierwszego wejrzenia”.

Ze zwykłych sznurków można stworzyć bardzo dużo spersonalizowanych, oryginalnych i niepowtarzalnych rzeczy. Są to min

  • dywany,

  • koszyki,

  • torebki,

  • osłonki na doniczki,

  • czy podkładki.

Pomysłów w Sznurkoplotki nie brakuje! Pani Justyna również z włóczki potrafi wyczarować maskotki czy poduszki przytulanki.“Szydełkowanie daje mi ogromną satysfakcję a radość rodziny, czy znajomych utwierdza mnie w tym że warto robić to co robię”.

Pani Justyna zapytana o swoje ulubione prace, odpowiada: “Najbardziej jestem dumna z poduszki psa, który był marzeniem pewnej dziewczynki i powstał według jej projektu. Z dywanów również jestem bardzo dumna, gdyż nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter.”

Jeśli chcielibyście odświeżyć wnętrze swojego salonu niepowtarzalnym dywanem z włóczki lub podarować jakiemuś dziecku oryginalną maskotkę czy psią poduszkę to kontakt do Pani Justyny, a także więcej zdjęć jej prac znajdziecie m.in. na profilu Sznurkoplotki na Tu Tarnobrzeg.