25 września nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbędzie się Piknik Charytatywny dla Leo, impreza zorganizowana w celu pomocy zebrania potrzebnych pieniędzy na leczenie małego chłopczyka.

Trzyletni Leoś Kuszaj, którego tata pochodzi z Tarnobrzega, choruje na glejaka nerwu wzrokowego oczka prawego. Największą szansą dla chłopczyka jest leczenie bardzo kosztowną metodą, na którą nie stać jego rodziców. Mimo to rodzina Leo się nie poddaje! Potrzebne pieniądze na leczenie synka zbierane są na różne sposoby, m.in. przez zbiórkę w serwisie SiePomaga.pl czy przez zorganizowane akcje jak zbliżający się piknik nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

W organizację pikniku zaangażowało się naprawdę wielu ludzi, dzięki czemu przewidziana jest moc atrakcji. Miejmy nadzieję, że przyczynią się one do zgromadzenia szerokiej społeczności osób i zebrania sporej kwoty na leczenie chłopca.

Impreza rozpocznie się o godzinie 13:00 Biegiem dla Leo, a to dopiero początek tego co będzie się działo nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Na pikniku przewidziane są:

1. Koncerty na żywo zespołów takich jak Gun Jah Soundsystem - zespół z Tarnobrzega, który w tym roku wygrał Festiwal Reggae na Piaskach i Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka, Mr Pollack -zespół rockowy z Mielca, założony w 1989 roku, Krzyk Ciszy - nowa grupa czwórki utalentowanych młodych muzyków, powstała w 2019 roku oraz rapera z Tarnobrzega Biały SPMT.

  1. Występy na scenie mażoretek z grupy Diament oraz chóru Soli Deo,

  2. Atrakcje dla dzieci - będzie wioska Indiańska Appallosa oraz animacje dla dzieci,

  3. Prezentacje wozów strażackich oraz policyjnych,

  4. Zjazd motocykli oraz samochodów terenowych od grup Off Road Tarnobrzeg oraz Dark Hoods Polska,

  5. Pyszne jedzonko czyli kiermasze ciast, wata cukrowa, kiełbaska, stoisko od "U Baca na Cacy"",

  6. Teatr Ognia Bohema,

  7. Warsztaty rękodzielnicze

...i wiele innych atrakcji!

Tego dnia parkowanie nad jeziorem będzie bezpłatne.

Nad wydarzeniem został objęty Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Tarnobrzega.