Słyszeliście już o bookcrossingu w Tarnobrzegu? Z inicjatywy Tarnobrzeskiej Rady Kobiet w centrum miasta została postawiona wyjątkowa szafa na książki, która ma służyć m.in. rozwojowi czytelnictwa, zrzeszaniu miłośników literatury, a także ofiarowywaniu nieczytanym już przez nas książkom drugiego życia.

Bookcrossing, bo tym właśnie jest udostępniona szafa z książkami, polega na zostawianiu przeczytanych już książek w miejscach publicznych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Ideą takich działań jest rozpowszechnianie literatury, dawanie książkom drugiego życia - książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, tak by nie były tylko ozdobą naszych domowych półek, ale po prostu by były czytane, ponadto bookcrossing daje szansę czytania ich tym, których na nie nie stać.

Warto zaglądać do naszej tarnobrzeskiej szafy, możemy w niej zostawiać książki na wymianę, a także częstować się jej zbiorami :) Na ten moment możemy w niej znaleźć trochę klasyki, trochę poradników, literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także lektur, które podczas roku szkolnego mogą się przydać wielu uczniom.

Szafa znajduje się przy ul. Kościuszki 30, przy wejściu do budynku dawnego internatu LO.