Carving to sztuka, która polega na artystycznym rzeźbieniu w owocach i warzywach. Za jej ojczyznę uznaje się Azję, a dokładniej Tajlandię, gdzie taka forma rzeźbienia jest szalenie popularna. Carving od paru lat zyskuję rozgłos również na arenie międzynarodowej. Do Polski trafił stosunkowo niedawno, a w Tarnobrzegu tego rodzaju sztuką zajmuję się Jolanta Grabiec.

Carving Art Jolanta Grabiec to firma, która na rynku istnieje już od ponad czterech lat. W tym czasie firma zebrała ogromne doświadczenie w realizowaniu dekoracji i atrakcji dla dużych imprez plenerowych jak i małych jubileuszów i domowych uroczystości. Carving Art dba o to, aby stale rozwijać swój warsztat i poszerzać swoją ofertę.

Dekoracje carvingowe są doskonałe na każdą okazję. Jak mówi sama pomysłodawczyni: „Rzeźby z owoców i warzyw uświetnią każdy bankiet czy wytworne przyjęcie, ale przede wszystkim idealnie podkreślają tematykę danego spotkania – niezależnie od tego czy będzie to przyjęcie urodzinowe, imieninowe czy jubileusz”. Carvingowe rzeźby stanowią również doskonałą reklamą podczas firmowych bankietów. Przedstawiając firmowe logo za pomocą owoców i warzyw można uatrakcyjnić niejeden stół bufetowy.

Dekoracje wykonane z wykorzystaniem carvingu podnoszą atrakcyjność przyjęć. Efektownie wyrzeźbione owoce i warzywa zaskakują kunsztem i precyzją, a jednocześnie przyciągają wzrok kształtem i wielobarwną grą kolorów natury. Firma Carving Art J.G. oferuję swoim klientom wykonanie pojedynczych dekoracji lub udekorowanie całego przyjęcia. Forma dekoracji ustalana jest indywidualnie z każdym klientem i projekty dopasowywane są do jego potrzeb.

Owocowe rzeźby to również ciekawy i oryginalny prezent na różnego rodzaju okazje. Jak mówi Jolanta Grabiec: „Naszym celem jest zarażanie innych tą sztuką. Prowadzimy w tym kierunku warsztaty dla dzieci oraz warsztaty/szkolenia dla młodzieży i dorosłych. Dla najmłodszych posiadamy kilka gotowych scenariuszy, aby mogły spędzić czas na dobrej zabawie. Wspólnie tworzymy owocowo - warzywne zwierzątka, kwiaty. W czasie zajęć dzieci mogą przygotować również obrazy z owoców na talerzykach które zalane galaretką stanowią nie lada przekąskę i pamiątkę z zajęć. Podczas warsztatów staramy się, aby dzieci miały kreatywną rozrywkę i miło spędziły czas.”

Warsztaty z carvingu prowadzone są w taki sposób, aby oprócz dobrej zabawy przekazać dzieciom trochę wiedzy o owocach i warzywach. Prowadzący starają się zachęcić najmłodszych do zdrowego odżywiania, co dla rodziców często stanowi nie lada wyzwanie. W czasie warsztatów dbanie o bezpieczeństwo dzieci to podstawa. Najmłodsi uczestnicy tworzą swoje fantazyjne zwierzątka z gotowych elementów, bez użycia noża.

Celem warsztatów dla młodzieży i dorosłych jest zdobycie wiedzy i umiejętności na temat rzeźbienia w owocach i warzywach. Warsztaty z carvingu przeznaczone są dla osób, które chcą zdobyć lub poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zdobnictwa potraw sztuką carvingu oraz przygotowywania atrakcyjnych wizualnie i smakowo przekąsek owocowo-warzywnych.

Jolanta Grabiec podkreśla, że: „aby poznać carving kursanci nie muszą posiadać zdolności manualnych. Wbrew pozorom rzeźbienie tego typu nie jest aż tak skomplikowane. Jeżeli poświęcimy troszkę czasu na poznanie podstaw carvingu okaże się on łatwiejszy niż przypuszczamy. Na naszych kursach uczymy nie tylko podstawowych cięć, ale także różnych technik, jakimi należy się posługiwać, aby konsekwentnie szlifować swoje umiejętności i co za tym idzie zdobywać własne doświadczenie.”

Na szkoleniach organizowanych przez Carving Art J.G. poznacie proste i szybkie sposoby na wykonanie efektywnych dekoracji z warzyw i owoców. Jeśli jesteście zainteresowani warsztatami z carvingu to na naszej stronie możecie znaleźć aktualną okazję -10% na warsztaty dla dzieci i rodziców. Warto skorzystać z możliwości odkrycia tajników tajskiej sztuki rzeźbienia.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają carvingowe dekoracje z Carving Art Jolanta Grabiec to koniecznie odwiedźcie ich stronę na facebooku.