Ostatni weekend września jest zarówno pierwszym weekendem tegorocznej jesieni. Czy to z tej, czy z innej okazji - nie możemy przejść obok niego obojętnie. Na szczęście, dużo się dzieje na miejscu i w okolicy i nie trzeba będzie wytężać naszych szarych komórek po to by wymyślić jak zorganizować sobie czas, indywidualnie czy z naszymi bliskimi.

Piątek - Zacznijmy weekend!

Niektórzy zaczynając weekend, mogą mieć plan już na całe 3 dni. Jak to możliwe? Istnieją 2 takie opcje. Pierwsza: PTT Tarnobrzeg zaprasza na Wycieczkę w Beskid Wyspowy, wyjazd jutro o 16:30, a powrót dopiero w niedzielę. Druga: TKKF Siarka Tarnobrzeg organizuje wyjazd nad rzekę Tanew na Oficjalne Zakończenie Sezonu Kajakowego 2020. Czy są jeszcze miejsca na oba wyjazdy? Trzeba dopytać.

Ci co nigdzie nie wyjeżdżają mogą się jutro wybrać na koncert na świeżym powietrzu tarnobrzeskiego zespołu Ian Boon & The Music w Restauracji Pele Mele. Zespół zagra materiał z ich nowej płyty.

IMAGE ALT TEXT HERE

Sobota

We wstępie obiecana była propozycja spędzenia czasu z bliskimi i tu śmiało można podpowiedzieć Piknik “Latawcowe Babie Lato”, który odbędzie się na terenach rekreacyjnych nad Wisłą. Chociaż zapowiadają na ten dzień opady, jest szansa, że się uda. Wiatr też ma być silny ;)

Jeśli ktoś miałby ochotę na muzyczne doznania, w Sandomierzu w Parku Osiedlowym przy Tężni Solankowej odbędzie się Jesienny Ogród Muzyczny. Zagra Trio Saksofonowe Moderato.

Nie można zapomnieć, że sobota to przede wszystkim dzień, który zapowiada się gorąco dla tarnobrzeskich kibiców. Na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu rozegra się ważny mecz nazwany Wielkimi Derbami Podkarpacia pomiędzy Siarką Tarnobrzeg oraz Stalą Stalowa Wola. Poza piłką nożną, na hali MOSiR, KTS Enea Siarka Tarnobrzeg rozegra się 1 mecz Ekstraklasy Kobiet Polskiego Tenisa Stołowego. W niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie drużyny trenera Zbigniewa Nęcka, KTS Enea Siarki Tarnobrzeg zmierzy się z AZS UE Wrocław.

NIEDZIELA

Niedziela będzie bardzo ciekawa pod względem różnorodności wydarzeń i pierwsze zacznie się już o 5:00 rano! Centrum Natura 2000 zaprasza na wspólny wyjazd do Puszczy Sandomierskiej w celu podglądania niesmowitego spektaklu przyrody, na Rykowisko 2020. Tego dnia oprócz porannego wyjazdu będzie również wieczorny, od godziny 17:00. Na wyjazd obowiązują zapisy.

Jeśli chodzi o wydarzenia z niedzieli to trzeba wspomnieć o tym co się dzieje w Baranowie Sandomierskim. Na stadionie lekkoatletycznym wystąpi 7 zespołów, w tym tarnobrzeska kapela Ganja Transformers. Poza muzycznym aspektem imprezy Co jest grane? będzie również m.in. loteria fantowa, animacje dla dzieci, dmuchańce i pinokio motocykle, a to wszystko za darmo. Przy okazji wycieczki do Baranowa Sandomierskiego będzie można również wstąpić na wystawę Husaria Broń Wschodnia, którą będzie można zobaczyć jeszcze tylko do końca września. Prezentuje ona zbiory militariów (700 eksponatów) z okresu od XVII do XIX wieku.

Całkowicie inne muzyczne spotkanie proponuje MDK Stalowa Wola - Podwieczorek przy Fontannie. W programie utwory: F. Chopina, G. Gershwina oraz A. Piazzola.

Kolejne propozycje już za tydzień. Jeśli coś zostało pominięte w przeglądzie na weekend, dajcie znać w komentarzach!