Rozpoczął się wrzesień, a wraz z nim bolączka gdzie zapisać dziecko na zajęcia. Czy wybrać zajęcia plastyczne, taneczne, sportowe, a może językowe?

Poniżej przygotowałam przegląd zajęć jakie oferują nam tarnobrzeskie szkoły językowe, kluby sportowe, domy kultury, studia taneczne itp. dla dzieci pomiędzy 3 a 6 rokiem życia.

Zajęcia edukacyjne

W tej kategorii myślę, że najistotniejsze są zajęcia z języków obcych dla najmłodszych. Ciekawą propozycją dla przedszkolaków jest angielski w Centrum Helen Doron oraz w British School ze specjalnym kursem Teddy Bear. Obie propozycje zostały stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach, metody nauczania skupiają się na powtarzalności i nauce przez gry i zabawę. Zajęcia prowadzone są w małych grupach w przestrzeniach dostosowanych dla dzieci. Na plus przemawia również fakt, że obie metody nauczania są już praktykowane od dłuższego czasu i cieszą się dużą popularnością.

Zajęcia taneczne

Po pierwsze balet dla dzieci - prowadzony jest przez 3 różnych organizatorów: Akademię Tańca Art Dance, Fitneskę oraz Szkołę Tańca Tango. To co przemawia za ostatnią propozycją to fakt najmniejszych ograniczeń wiekowych, W Szkole Tańca Tango mogą brać udział dzieci w wieku od 4 lat, w Fitnesce od 5, natomiast w Art Dance dopiero 6-latki.

Innymi zajęciami tanecznymi prowadzonymi wśród najmłodszych są te prowadzone od lat we FRAMie. Teraz na nowej sali przy Zamku Dzikowskim dzieci spotykają się co poniedziałek o 15:30. Grupy taneczne od lat 4.

Ciekawą propozycją jest też ZUMBA w Fitnesce, w której mogą brać udział córki wraz ze swoimi mamami. Dzieci w wieku od lat 4.

Od lat była prowadzona też Rytmika w ŚDKu, jednak od tego roku najprawdopodobniej będzie to tylko ZUMBA dla dzieci. Szczegóły mają pojawić się wkrótce.

Zajęcia gimnastyczne

Wśród propozycji gimanstycznych szczególna jest Akrobatyka, bo prowadzona jest tak jak balet przez różnych organizatorów. Można wybierać pomiędzy zajęciami od Akademii Art Dance oraz od SportStal Szkoły Akrobatyki ze Stalowej Woli, która w tym roku otwiera grupy również w naszym mieście. To co przemawia na plus dla SportStal to wiek, przyjmują od 5 roku życia, natomiast Akademia Art Dance od 6 lat.

Fajną ofertę dla najmłodszych dzieci ma również Pole Dance Studio. Właśnie ruszają u nich zapisy na Gimnastykę od 3 roku życia oraz Pole Dance dla dzieci od 5 roku życia.

Zajęcia sportowe

W Tarnobrzegu mamy fajną ofertę zajęć z Karate dla dzieci od dwóch organizatorów: Tarnobrzeski Klub Oyama Karate oraz od Tarnobrzeskiego Klubu kyokushin Karate. Treningi w Klubie Oyama są od 4 roku życia, natomiast w Klubie Kyokushin od 5.

Poza karate, dzieci mają szansę nauczyć się pływać. W tym roku przez sytuację epidemiologiczną nie zostaną na razie otwarte wszystkie grupy wiekowe od podstaw (te z poprzedniego roku będą nadrabiać zaległości), ale będą przyjmowane dzieci w przedziale wiekowym 5-6 lat. Zapisy do innych grup rozpoczną się w grudniu.

Zajęcia muzyczne

Jedyną ofertą muzyczną o jakiej wiem w tym momencie są zajęcia Szkoły Muzycznej Yamaha Szkraby i Muzyka. Poprzez śpiewanie piosenek, ćwiczenia rytmiczne, muzyczne opowiadania oraz zabawy z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych dzieci naturalnie wprowadzane są w świat muzyki.

Z innych propozycji są jeszcze w Szkole Yamaha zapisy na naukę gry na instrumencie - rozpoczynają się od 6/7 roku życia, a także w TDKu prowadzony był zawsze Chórek Łapu Capu dla dzieci od 6 roku życia. Jednak na ten moment nie ma żadnych informacji na temat zapisów.

Zajęcia plastyczne

W ŚDKu mają być wznowione zajęcia Pracowni Przedszkolaka. Dokładnych informacji można spodziewać w drugim tygodniu września.

Inne

Jeśli macie w domu małych strategów to może zajęcia szachowe. Tarnobrzeski Klub szachowy przyjmuje dzieci od lat 6.

W powyższym przeglądzie starałam się uwzględnić najciekawsze oferty zajęć dla przedszkolaków z Tarnobrzega, jednak jeśli widzicie, że czegoś brakuje to proszę dajcie znać w komentarzach - dodam je na stronę :)