Hej, cześć, dzień dobry!
Cóż za nieformalne powitanie, nieprawdaż? Jesteśmy grupką młodych ludzi z tarnobrzeskiego „Hetmana”, dlatego stawiamy na „luz”. Chcemy przedstawić Wam nasz projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.
PoznajMYTarnobrzeg, bo tak właśnie nazywa się nasz projekt, to wyjątkowa inicjatywa objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega, Pana Dariusza Bożka. Poprzez nasze działania chcemy wyruszyć tarnobrzeską młodzież z domów. W tych wyjątkowych czasach doskonale zdajemy sobie sprawę, jak bardzo potrzebny jest kontakt z realnym światem. Godziny spędzane przed ekranami komputerów i smartfonów sprawiają, że powoli zapominamy o świecie rzeczywistym. Cierpi na tym nie tylko nasze zdrowie psychiczne, ale i fizyczne. A żeby to zmienić, potrzebny jest wyjątkowy, nietypowy impuls.
I w tym miejscu magicznie pojawia się nasz projekt. Chcemy pokazać zarówno tarnobrzeżanom, jak i każdemu zainteresowanemu, czym jest Geocaching i jak zacząć swoją przygodę z poszukiwaniem ukrytych skrytek na całym świecie! Nie ważne, czy jesteś w Londynie, czy w Lądku (ot, takie nawiązanie do „Misia”) – zawsze znajdziesz coś ciekawego 😉.
Ale jak zachęcić do tego młodzież? Prosta sprawa – z wykorzystaniem nowej technologii. Nasz projekt opiera się na oficjalnej aplikacji Geocaching. Inicjatywa ta jest doskonale rozwinięta na całym świecie, a osób poszukujących ukrytych skrytek (keszy) cały czas przybywa. My za to działamy w mediach społecznościowych – na Facebooku, Instagramie, TikToku czy YouTube. To właśnie tam najwięcej czasu spędza dziś młodzież. Liczymy na to, że nie będą obojętni na nasze działania, a my pokażemy im nowe sposoby spędzania wolnego czasu!
Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy korzysta z mediów społecznościowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom innych, w autobusach i na ulicach Tarnobrzega można spotkać nasze naklejki, plakaty i ulotki. Im więcej miejsc, w których się pojawiamy, tym większe prawdopodobieństwo tego, że zachęcimy kolejne osoby do poszukiwania ukrytych skrytek. Nasze działania mają na celu pokazanie, że aktywność fizyczna nie musi być wcale taka nudna, a rutynowe dni można zamienić na ciekawe wyprawy w znane (a zarazem nieznane) miejsca Tarnobrzega i okolic. Zamierzamy ukryć kilka takich skrytek, aby przygoda z Geocachingiem nie skończyła się dla każdego po dwóch dniach 😉.
Skąd jednak wiemy, że nasz projekt ma sens? Przed rozpoczęciem naszego projektu stworzyliśmy ankietę, dzięki której zebraliśmy aż 155 odpowiedzi. 67,2% ankietowanych nigdy nie miało styczności z Geocachingiem. Wśród osób, które kiedykolwiek się spotkały z Geocachingiem, 81,8% osób uważa, że nasza inicjatywa może pozytywnie wpłynąć na wizerunek miasta, a 90,9% osób uważa, że wpłynie ona pozytywnie na zdrowie. Dzięki tej ankiecie rozwijamy nasze skrzydła i aktywnie działamy – tak, aby dotrzeć do jak najszerszego grona osób.
Dziś znajdujemy się w miejscu, w którym na dobre rozpoczyna się realizacja naszego projektu. Poszukujemy partnerów do naszego projektu, bo (niestety) w dzisiejszych czasach wszystko kosztuje. A dysponując odpowiednim budżetem będziemy w stanie wykupić płatną promocję postów w mediach społecznościowych – dzięki temu dotrzemy do ogromnej grupy odbiorców. Na dzień dzisiejszy, ze źródeł organicznych, o naszych działaniach dowiedziało się ponad 4200 osób; a dzięki naszym plakatom, ulotkom i naklejkom pozyskaliśmy kolejnych 3450 beneficjentów. Dopiero się rozkręcamy, dlatego nie zwalniamy tempa i pracujemy nad kolejnymi możliwościami dotarcia do potencjalnie zainteresowanych osób.
Nie mamy z tego projektu żadnych korzyści majątkowych – działamy non-profit. Wszystkie nasze działania udowodnione stosowną dokumentacją, a nasz projekt jest przejrzysty. Do grona naszych partnerów dołączyli już m.in.: InJoy Polska, Brand24, Transdźwig Stale, Biuro Promocji i Reklamy EFEKT, NPOW Źródło Pasji, MPK Tarnobrzeg, Keszomaniacy.pl, Ubezpieczenia acis.pl czy Tu Tarnobrzeg, a nasz projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.
Prowadzimy również zrzutkę na nasz projekt: https://zrzutka.pl/37tzg2. W przypadku jakichkolwiek nieścisłości z projektem, natychmiast je wyjaśniamy – w końcu nasz projekt powstaje w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy Waszą ciekawość 😉. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat naszego projektu, zapraszamy na naszą stronę internetową: poznajmytarnobrzeg.pl
Zespół #PoznajMYTarnobrzeg,
Amelia Ciba, Julia Długosiewicz, Grzegorz Rawski, Kacper Janczy