Samorząd Tarnobrzega zgłosił gotowość utworzenia dwóch punktów szczepień powszechnych. Te organizowane będą i prowadzone przez podmioty lecznicze, a miałyby powstać w MOSiR oraz w budynku przychodni przy ul. Targowej.

Lokalizacja obydwu punktów jest bardzo dobra. Budynek MOSiR jest na tyle duży, że pozwala bezpiecznie zorganizować punkt szczepień nie z jednym, ale nawet z kilkoma zespołami szczepiennymi. Z kolei punkt planowany przy ulicy Targowej byłby znakomitym uzupełnieniem już funkcjonujących w mieście punktów szczepień, z którego mogliby korzystać pacjenci Przychodni „PULS”, obecnie muszący korzystać z punktów w innej lokalizacji – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Póki co, w każdym województwie w kraju uruchomiono po jednym pilotażowy punkcie szczepień masowych. Kolejne, zgłoszone prze samorządy, mają być uruchamiane sukcesywnie. Trwa ich weryfikacja, mają bowiem odpowiadać rzeczywistym potrzebom. NFZ musi ocenić zarówno zapotrzebowanie na takie punkty, jak i możliwości zaopatrywania je w szczepionki. Czy i kiedy tarnobrzeżaninie będą mogli szczepić się w punktach powszechnych, okaże się za kilka dni. - Ze swej strony wszystkiego dopilnowaliśmy. Planowane punkty zostały zgłoszone, gdy tylko będzie przyzwolenie NFZ, będzie można je uruchamiać. Czekamy na oficjalne dyspozycje Urzędu Wojewódzkiego – dodaje prezydent.