Tegoroczne wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. M. Marczaka zapowiadają się niezwykle ciekawie. Ze względu na poluzowanie obostrzeń pandemicznych, program realizowany będzie zarówno w formie on-line, hybrydowej jak też w sposób tradycyjny. Wśród przygotowanych propozycji znajdą się głośne czytania, letnia strefa aktywności plastycznej, zabawy interaktywne oraz muzyczne odbywające się przed bibliotekami, a także quizy, zgadywanki i warsztaty plastyczne on-line.

Po emisji warsztatów w Filii nr 3 do odebrania będą pakiety z materiałami plastycznymi, z których dzieci będą mogły stworzyć prezentowane prace i gotowe przynieść na biblioteczną wystawkę. Wszystkie dzieci zachęcamy również do wzięcia udziału w ekscytujących zabawach czytelniczych takich jak „Wakacyjna poczta w bibliotece”, „Zachęcajki z wakacyjnej walizki”, „Książkowi bohaterowie”, „Guziczkowo – sprawne paluszki”, „Książkowi detektywi”, „Tajemnicze wypożyczenie MOC” czy „Quest wspólna droga”.

W trakcie Akcji Lato pojawią się interesujące formy przygotowane z związku z Dniem Cioci i Wujka, Dniem Czekolady, Dniem Włóczykija, Dniem Kolorowanek, Dniem Miłośników Książek czy Międzynarodowym Dniem Gier Książkowych. Dodatkowo z okazji Światowego Dnia Przyjaźni będzie można zrobić sobie zdjęcie z przyjacielem w specjalnej fotoramce, a w Dniu Publicznego Czytania Komiksów powstanie czytelnia komiksów oraz faceboard z postacią z komiksu. Ponadto, przez całe wakacje odbywać się będą konkursy literackie, plastyczne i edukacyjne. Wszyscy miłośnicy książek, zabaw i przygód z pewnością znajdą w bibliotekach coś dla siebie, dzięki czemu w inspirujący sposób urozmaicą wakacyjny czas.

Szczegóły wydarzeń można znaleźć na plakatach w galerii poniżej lub w zakładce "Wakacje 2021", w której udostępniane są wszystko co dzieje się w ramach tegorocznych wakacji w Tarnobrzegu i okolicy.