Strażacy ochotnicy z Tarnobrzega realizują działania w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Pomogli już 40 osobom dotrzeć do i z punktu szczepień.

-Druhowie wszystkich jednostek OSP z terenu Tarnobrzega zrealizowali do tej pory na terenie miasta 40 transportów seniorów i osób niepełnosprawnych do punktów szczepień. Wszystko odbywa się z zachowaniem szczególnej ostrożności i zasad bezpieczeństwa. Druhowie zostali wyposażeni w środki ochrony indywidualnej pozyskane za pośrednictwem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Każda z jednostek pozyskała po dwa pakiety w których skład weszły: rękawiczki nitrylowe, maseczki jednorazowe, maseczki FFP2/FFP3, gogle, przyłbice, środki dezynfekujące ręce, środki do dezynfekcji powierzchni pojazdów pożarniczych, kombinezony jednorazowe i termometry bezdotykowe.

-Dzięki pozyskaniu środków ochronnych zminimalizowano możliwość zakażenia strażaków, także osoby korzystające z transportu są bezpieczniejsze – podkreśla Wojciech Zioło, komendant miejski OSP w Tarnobrzegu.