Mimo że ciało poddawane intensywnemu wysiłkowi fizycznemu nierzadko „przeżywa katusze”, to chyba każda aktywna osoba zauważyła, że towarzyszy temu poprawa nastroju, a czasami wręcz niespodziewany wybuch euforii. Dzieje się tak, ponieważ już po ok. 30 minutach wysiłku, organizm zaczyna wydzielać więcej endorfin. To właśnie dlatego w trakcie i po treningu czujemy się zrelaksowani, nie doświadczamy stresu i odczuwamy zadowolenie. Żeby jednak móc skorzystać z dobrodziejstw produkowanych w mózgu hormonów szczęścia, najpierw musimy zmusić się do wysiłku. Są takie dni, w których okazuje się to bardzo trudne. Wówczas warto sięgnąć po sprawdzone źródła energii.

Błędy dietetyczne, niedobór snu, stres, niesprzyjająca pogoda – to zaledwie kilka czynników, które mogą wpływać na naszą dyspozycję. Gdy czujemy się zmęczeni, a poważnym wyzwaniem staje się postawienie nawet kilku kroków, trudno znaleźć w sobie motywację do podjęcia nadprogramowego wysiłku. Każda osoba uprawiająca sport wie jednak, że na efekty treningów wpływa przede wszystkim regularność. Co skutecznie dodaje energii, poprawia nastrój i daje motywację do działania? Witaminy, kofeina i węglowodany.

Energy drink dodaje energii skuteczniej niż mocna kawa

Mając na uwadze powyższe, można łatwo dojść do wniosku, że napój energetyczny w mgnieniu oka uzupełni zapas energii przed treningiem. To prawda. Takie produkty zawierają kofeinę w wysokim stężeniu, która stymuluje wydzielanie dopaminy, adrenaliny i serotoniny. To sprawia, że naczynia krwionośne ulegają poszerzeniu, a ośrodkowy układ nerwowy zaczyna pracować wydajniej. Przekłada się to nie tylko na wzrost energii, ale także na zwiększenie wytrzymałości mięśni.

Wybierając napój energetyczny, zwróć uwagę na jego skład. Kofeina to jeszcze nie wszystko. Ważne są też witaminy, zwłaszcza z grupy B, które pozytywnie wpływają na układ nerwowy, zwiększają koncentrację i poprawiają nastrój. Energy drink od OSHEE ma w swoim składzie witaminę B3, B6 i B12, czyli zestaw, który jest niezbędny każdemu sportowcowi.   

Baton energetyczny – wartościowe źródło węglowodanów

Pobudzające działanie kofeiny, którą zawiera energy drink, jest niezwykle istotne, ale szukając energii niezbędnej do odbycia treningu, nie można nie sięgnąć do jej obfitego źródła. Mowa o węglowodanach. Batony energetyczne nie zastąpią pełnowartościowego posiłku, ale gdy nie możemy zjeść obiadu, sprawdzą się idealnie. 

Batony energetyczne od OSHEE składają się przede wszystkim z pełnoziarnistych płatków owsianych i z wielu cennych dodatków, takich jak orzechy czy rodzynki. Obfitują w węglowodany złożone, które uwalniają energię stopniowo i dzięki temu zapewniają siłę na całą sesję treningową. Oprócz tego, w ich składzie znajdziesz cenne witaminy, zwłaszcza z grupy B, ale także witaminę A, C, D i magnez. Nie zawierają syropu glukozowo-fruktozowego, barwników, konserwantów i innych substancji uznawanych za szkodliwe. 

Orzeźwiające napoje energetyczne i pyszne, pożywne batony zbożowe znajdziesz na stronie https://osheeshop.eu/, w sieciach handlowych i sklepach spożywczych w całej Polsce.