Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

ul. Kornela Makuszyńskiego 1, Pacanów

Centrum Bajki w Pacanowie powstało dzięki pracy ludzi zafascynowanych opowieściami dla dzieci. Nieprzypadkowa więc jest tu lokalizacja, miejscowość, w której położone jest Centrum Bajki była przecież celem podróży Koziołka Matołka.

Założyciele Centrum skupili się wokół świata fantazji, który ma nie tylko bawić odwiedzających, ale przede wszystkim uczyć. W Pacanowie organizowane są, więc wydarzenia kulturalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród proponowanych atrakcji znajdują się warsztaty animacyjne i teatralne, a także liczne gry i zabawy rozwijające wyobraźnię. W Centrum można również wybrać się na zwiedzanie wyjątkowego baśniowego świata: magicznej księgarni, ogrodu czy interaktywnej wystawy.

Atrakcje jakie czekają na odwiedzających Centrum Bajki:

Park Akademi Bajki:

2-hektarowy park, do którego może wybrać się każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Dzięki biletowi można spędzić w nim cały dzień. Park podzielony jest na dwie strefy:
- jedna ogólnodostępna ze skateparkiem dla młodzieży, fontanną, zielonym skwerem z siedziskami oraz Bistrem u Koziołka, - druga płatna z czterema ogrodami: Komiksu, Legend, Powieści oraz Bajek i Baśni. Na ich terenach są m.in. park linowy, grota solna z seansami relaksacyjnymi, pojazd z komiksu Tytus Romek i A'Tomek, zjeżdżalnia, zwierzyniec czy labirynt.

„Bajkowy Świat”

Interaktywna wystawa dla podróżników: od 3 lat. Zwiedzanie jej zajmuje ok 60 min.

Ekspozycja pozwala na podróż przez różne baśniowe krainy, w których przewodnikiem jest Dzwoneczek, Czerwony Kapturek i Królewna Śnieżka. Będzie można zobaczyć m.in. Czarodziejski Ogród ze śpiącą Calineczką, Jamę Smoka czy Zamku.

Mały Teatr,

Kameralna scena lalkowa, na której można zobaczyć znane i lubiane baśnie w pięknych aranżacjach. Nie ma ograniczeń wiekowych. Spektakle trwają ok. 30 min.

Magiczna księgarnia

w ofercie księgarni jest wiele replik starych wydań literatury światowej, wyłącznie wartościowych pozycji.

W Centrum Bajki Koziołka Matołka można zorganizować wycieczki dla szkół i przedszkoli, urodziny, a nawet imprezy firmowe. Można również się tam wybrać indywidualnie. należy jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji bilet, ponieważ bez tego może się okazać, że nie uda się wejść, na którąś za trakcji np. spektakl w Małym Teatrze.

Zakupu biletu oraz zaplanowania wycieczki należy dokonać przez stronę Centrum Bajki: https://centrumbajki.pl/zaplanuj-pobyt/

Park Linowy
Park Linowy
atrakcje
Park Linowy
Stalowa Wola

Park linowy Stalowa Wola zlokalizowany jest w Parku Miejskim i rozciąga się wzdłuż alejki prowadząc… Czytaj dalej

Paintball Tarnobrzeg
ul. Kąpielowa

Organizacja imprez sportowo-integracyjnych dla klientów indywidualnych, szkół, firm i innych.Nowość… Czytaj dalej

Wodny Plac Zabaw
Wodny Plac Zabaw
atrakcje
Wodny Plac Zabaw
Stalowa Wola

Wodny Plac Zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą zlokalizowany jest w Parku Miejskim przy ul. Po… Czytaj dalej

Zobacz więcej