Ruiny Zamku Krzyżtopór w Ujeździe

Ujazd 73, Ujazd
Otwarte teraz (czynne 8:00 - 20:00)

Krzyżtopór to zabytkowy zamek znajdujący się w Ujeździe koło Sandomierza, który zachwyca swoją architekturą i historią. Zamek został zbudowany w XVII wieku przez wojewodę Sandomierskiego, Krzysztofa Ossolińskiego, i do dziś przyciąga turystów z całego świata.

Zamek Krzyżtopór to nie tylko zabytkowa budowla, ale także centrum kultury i sztuki. Na terenie zamku organizowane są liczne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, spektakle teatralne czy festiwale, które przyciągają wielu miłośników sztuki.

Zamek udostępnia również swoje wnętrza do zwiedzania, co pozwala na poznanie historii i tajemnic związanych z zamkiem. Wśród atrakcji można wymienić m.in. wizytę w Muzeum Zamek Krzyżtopór, gdzie prezentowane są eksponaty związane z historią zamku i jego właścicieli, a także zwiedzanie wieży widokowej, z której rozciąga się piękny widok na okolicę.

Ceny biletów na zwiedzanie zamku Krzyżtopór są zróżnicowane i wynoszą (aktualizacja kwiecień 2023r.):

18 zł za bilet normalny 15z ł za bilet ulgowy (dla uczniów i studentów) 14 zł za bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 20osób)

Dojazd z miasta Tarnobrzeg do Zamku Krzyżtopór zajmuje około 40 minut samochodem. Można dojechać drogą krajową nr 77 w kierunku Sandomierza, a następnie skręcić w prawo na drogę wojewódzką nr 753 w kierunku Ujazdu.

Można również skorzystać z transportu publicznego, np. autobusu z Tarnobrzega do Sandomierza, a stamtąd wypożyczyć rowery i ruszyć w drogę do zamku. Wg. Traseo taka trasa może być bardzo przyjemna i prosta, prowadzi głównie drogami o małym natężeniu ruchu i niewielkimi odcinkami ścieżek wewnątrz pól i sadów.

zamek - wycieczka - dla rodziny

Godziny otwarcia

poniedziałek 08:00 - 20:00
wtorek 08:00 - 20:00
środa 08:00 - 20:00
czwartek 08:00 - 20:00
piątek 08:00 - 20:00
sobota 08:00 - 20:00
niedziela 08:00 - 20:00
Park Linowy
Park Linowy
atrakcje
Park Linowy
Stalowa Wola

Park linowy Stalowa Wola zlokalizowany jest w Parku Miejskim i rozciąga się wzdłuż alejki prowadząc… Czytaj dalej

Paintball Tarnobrzeg
ul. Kąpielowa

Organizacja imprez sportowo-integracyjnych dla klientów indywidualnych, szkół, firm i innych.Nowość… Czytaj dalej

Wodny Plac Zabaw
Wodny Plac Zabaw
atrakcje
Wodny Plac Zabaw
Stalowa Wola

Wodny Plac Zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą zlokalizowany jest w Parku Miejskim przy ul. Po… Czytaj dalej

Zobacz więcej