Zamek w Łańcucie

ul. Zamkowa 1, Łańcut

Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Położony w malowniczym angielskim parku. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz unikatowej kolekcji pojazdów konnych.


KOMPLEKS PAŁACOWY

Zamkowe wnętrza zaliczane są do najpiękniejszych w Polsce. Najstarsze pomieszczenia zachowane z czasów pierwszych właścicieli to Wielka Sień, Sala pod Stropem i Sala pod Zodiakiem z zachowanymi XVII-wiecznymi stiukami G.B. Falconiego.

CO MOŻNA ZOBACZYĆ?

Oprócz spektakularnych wnętrz pałacowych, na terenie pałacu podziwiać można również:

ekspozycje w Stajniach i Wozowni,

ekspozycja Sztuki Cerkiewnej - to największa w Polsce kolekcja ukraińskiej sztuki sakralnej. Zbór liczy ponad 1 000 ikon od XV do XX w., a także około 300 woluminów starych druków cyrylickich

Po pałacu "oprowadza" automat z profesjonalnym lektorem i dobrze przygotowaną treścią.

PARK

Wspaniały park angielski zachęca do spacerów i podziwiania licznych okazów przyrody, rzadkich gatunków drzew i krzewów oraz tematycznych ogrodów położonych wokół zamku. Podziwiać można wspaniały Ogród Włoski wg projektu Alberta Pio przy ścianie południowej zamku, czy Ogród Różany – dzieło Franza Maxwalda.

Bilety (informacja na 2021 rok)

Gdy zamierzamy zobaczyć wszystko, karnet wyniesie nas przy zakupie biletu normalnego 29 zł, ulgowego 23 zł.

Uwaga! Zdarza się, że najwcześniejszy bilet otrzymujemy np. na za półtorej godziny. W czasie oczekiwania można przejść się po parku lub coś zjeść .
Aby uniknąć takiej sytuacji można również skorzystać z zakupu biletu online na stronie muzeum.

JAK DOJECHAĆ

Zamek w Łańcucie znajduję się w odległości ok. 90 km od Tarnobrzega co zajmuję 1 godz. 30 min jazdy samochodem.

Kontakt