Wystawy

Kolorowe światy Joanny Zając-Slapničar

ul. Słowackiego 2, Tarnobrzeg

Kolorowe światy Joanny Zając-Slapničar

Najważniejsze informacje

Początek Poniedziałek, 1 listopada
Zakończenie Wtorek, 30 listopada
Cena 0.00 PLN
Miejsce Galeria TDK

Opis

Można już oglądać wystawę malarstwa Joanny Zając-Slapničar „Kolorowe światy”. Pod koniec listopada odbędzie się spotkanie z autorką, finisaż wystawy i warsztaty plastyczne.

Wystawa „Kolorowe światy” towarzyszy II Festiwalowi Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. Artystka – Joanna Zając-Slapničar jest autorką logotypu tego wydarzenia, czyli Pana Kotka. W zeszłorocznej edycji poprowadziła także cykl warsztatów plastycznych online. Wtedy jednak nie udało się zorganizować wystawy, przeszkodziła jej pandemia. W tym roku ekspozycja jest już gotowa, a wkrótce także zaplanowano warsztaty plastyczne dla dzieci. Zostaną one połączone z finisażem wystawy. Wystawę artystki można oglądać do końca listopada w Galerii TDK.

Joanna Zając-Slapničar – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (praca dyplomowa prof. C. Kowalski (2004). Stypendystka na Akademii Sztuk Pięknych w Lublanie na Wydziale Projektowania w 2003 roku. W 2016 r. ukończyła studia podyplomowe (wideo) na Akademii Sztuk Pięknych w Lublanie w Słowenii. Zajmuje się różnymi dziedzinami: malarstwem, grafiką, grafiką komputerową, ilustracją, wideo i sztuką nowych mediów. Artystka bierze udział w międzynarodowych projektach artystycznych, sympozjach i warsztatach artystycznych. Jest członkinią Polskiego Związku Artystów Plastyków (ZPAP) i Słoweńskiego Towarzystwa Artystycznego (DLUL), Sekcji Ilustratorów i Międzynarodowego Towarzystwa Akwarelistów Sekcji Słoweńskiej. Jej prace prezentowane były w Polsce, Słowenii, Szwajcarii, Danii, Szwecji, Rosji, Serbii, Rumunii, Litwie, Albanii, Ukrainie, Czechach, Słowacji, Niemczech, Węgrzech, Włoszech i USA. Obok działalności artystycznej prowadzi zajęcia plastyczne i warsztaty twórcze z dziećmi i dorosłymi.

Inspiruje ją życie codzienne, które zmusza do myślenia i wyrażania uczuć. W ten sposób sztuka staje się odzwierciedleniem świata i ludzi, którzy ją otaczają, jest rodzajem pamiętnika, który podlega zmianom. W świecie artystki jest mnóstwo ludzi, którzy okazują swoje emocje. Joanna Zając-Slapničar bawi się kolorem i światłem, eksperymentuje z technikami, zostawia miejsce odbiorcy na interpretację. Jest otwarta na nowe projekty i współpracę.

Info: Tarnobrzeski Dom Kultury

Tygodniowy Przegląd Wydarzeń (6-12 grudnia)
Tygodniowy Przegląd Wydarzeń (29 listopada do 5 grudnia)
Tygodniowy Przegląd Wydarzeń (22-28 listopada)