Wystawy

Plakaty literackie - grafiki Michała Stępnia

ul. Szeroka 13, Tarnobrzeg

Plakaty literackie - grafiki Michała Stępnia

Najważniejsze informacje

Początek Wtorek, 7 września
Zakończenie Poniedziałek, 4 października
Cena 0.00 PLN
Miejsce sala odczytowa, Biblioteka Główna
Strona wydarzenia https://mbp.tarnobrzeg.pl/19-…

Opis

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza od 07 września, do obejrzenia wystawy grafik Michała Stępnia inspirowanych utworami literackimi. Ich twórca przedstawia swoje wersje okładek, starając się przy tym oddać przesłanie utworów. W obszarze jego zainteresowania znajdują się głównie utwory, które zaliczyć można do klasyki literatury.

Pragnie w ten sposób przywrócić pamięć o nich oraz zachęcić do ich lektury. Na wystawie zaprezentowane zostaną również prace wykonane w technice linorytu, którą fascynuje się autor. Pragnie w ten sposób przywrócić pamięć o nich oraz zachęcić do ich lektury. Na wystawie zaprezentowane zostaną również prace wykonane w technice linorytu, którą fascynuje się autor.

Michał Stępień urodził się w Tarnobrzegu. Jest autorem okładek płyt muzycznych. Specjalizuje się w tworzeniu plakatów. Inspiracje czerpie z prac stworzonych w ramach tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. Zainteresowanie tą dziedziną twórczości rozpoczęło się od wizyty w krakowskiej Galerii Plakatu Krzysztofa Dydo.

Wystawa prezentowana będzie do 04.10.2021 w sali odczytowej Biblioteki Głównej w godz. od 10.00 do 17.00. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, zwiedzanie wystawy możliwe jest tylko po zastosowaniu się do ustalonych przez MBP zasad.

Weekendowy przegląd wydarzeń w Tarnobrzegu i okolicach (22-24 października)
Weekendowy przegląd wydarzeń w Tarnobrzegu i okolicach (15-17 października)
Wypożyczalnia laktatora w Tarnobrzegu