Aktywnie

Spływ Bojanów - Przyszów

wyjazd, ul. Wiślna, Tarnobrzeg

Najważniejsze informacje

Początek Sobota, 27 maja, godz. 08:30

Zapraszamy małych i dużych poszukiwaczy przygód! Przybyłych z daleka na urlop jak i z bliska na krótki wypad. Stałych bywalców na naszych spływach jak i tych, którzy są u nas pierwszy raz. Tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku i miłośników obcowania z naturą... a tym bardziej w kajaku.

Chcemy Wam zaoferować możliwość przepłynięcia kajakiem najbardziej malowniczego odcinka rzeki Łęg. Generalnie trasa spływu nie posiada niebezpiecznych miejsc, a średnia głębokość rzeki w lecie to około 50 cm. Z jednej strony daje to poczucie bezpieczeństwa nawet tym, którzy generalnie wody mogą się obawiać. Z drugiej strony ta niewielka głębokość wystarcza, aby unieść kajak z pasażerami.

Atrakcyjność naszych tras polega na tym, że rzeka Łęg płynie tu swoim naturalnym korytem i nie była regulowana. Na zmianę występują meandry i odcinki bardziej proste. Są miejsca, gdzie rzeka zakręca o prawie 180 stopni jakby płynęła wstecz. Czyściutka, ale niezbyt zimna woda to także atut tej rzeki. Widać jej piaszczyste dno, a w wodzie można spotkać leszcze (zwłaszcza świetnie biorą na wiosnę gdy wchodzą z Wisły) jazie, krąpie, pstrągi, karasie, miętusy i trafiają się podobno też amury (ale w okolicach Wilczej Woli) pewnie ucieczkowicze z zalewu. Poza tym można zaobserwować zwierzęta ziemno-wodne oraz ptactwo, z kolorowym jak cukierek zimorodkiem włącznie. Łęg w dużej części przepływa tu wśród lasów i drzew rosnących na brzegu, co stwarza przyjemne warunki nawet wtedy, gdy jest upał. Wiele osób było i jest zaskoczonych, że jest takie miejsce i że można tak przyjemnie spędzić tu czas. Nasze spływy na Łęgu zawsze cieszą się wielką popularnością i liczebnością uczestników. Tak więc czekamy na chętnych, zgłaszajcie się i płyńcie z nami a na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Z zadowoleniem stwierdzamy, że turyści także wykazują się świadomością ekologiczną i dbają, aby rzeka była czysta. Dbajmy o nasze rzeki.

Tak więc zapraszamy nad naszą małą, ale niesamowitą rzekę Łęg i inne nasze spływy. Szczegóły na plakacie

Link do szczegółów trasy https://www.traseo.pl/trasa/leg-bojanow-przyszow

Informacje: Profil Facebook Stowarzyszenie Pikajro

Źródło: Stowarzyszenie Pikajro
JOGA W JURCIE I SPOKÓJ W SOBIE, GDZIE MATKA NATURA NA WSZYSTKO ODPOWIE.
JOGA W JURCIE I SPOKÓJ W SOBIE, GDZIE MATKA NATURA NA WSZYSTKO ODPOWIE.

15 lipca, godz. 15:00

Rokitek61, Sandomierz

II Runda Poland Trophy - Tarnobrzeg
II Runda Poland Trophy - Tarnobrzeg

21 czerwca, godz. 12:00

Tarnobrzeg, Tarnobrzeg

Metal Pod Palmami vol. IV 🏝️
Metal Pod Palmami vol. IV 🏝️

6 lipca, godz. 18:00

WAKE PARK TBG Jezioro Tarnobrzeskie, Tarnobrzeg

KONCERT Rather Blues Pod Palmami
KONCERT Rather Blues Pod Palmami

22 czerwca, godz. 20:00

ul. Plażowa, 39-400 Tarnobrzeg, Poland, Tarnobrzeg

V Lasowiacki Festiwal Pierogów
V Lasowiacki Festiwal Pierogów

7 lipca, godz. 15:00

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, Stalowa Wola

Zobacz więcej