Aktywnie

Spływ Bojanów - Przyszów

wyjazd, ul. Wiślna, Tarnobrzeg

Najważniejsze informacje

Początek Sobota, 27 maja, godz. 08:30

Zapraszamy małych i dużych poszukiwaczy przygód! Przybyłych z daleka na urlop jak i z bliska na krótki wypad. Stałych bywalców na naszych spływach jak i tych, którzy są u nas pierwszy raz. Tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku i miłośników obcowania z naturą... a tym bardziej w kajaku.

Chcemy Wam zaoferować możliwość przepłynięcia kajakiem najbardziej malowniczego odcinka rzeki Łęg. Generalnie trasa spływu nie posiada niebezpiecznych miejsc, a średnia głębokość rzeki w lecie to około 50 cm. Z jednej strony daje to poczucie bezpieczeństwa nawet tym, którzy generalnie wody mogą się obawiać. Z drugiej strony ta niewielka głębokość wystarcza, aby unieść kajak z pasażerami.

Atrakcyjność naszych tras polega na tym, że rzeka Łęg płynie tu swoim naturalnym korytem i nie była regulowana. Na zmianę występują meandry i odcinki bardziej proste. Są miejsca, gdzie rzeka zakręca o prawie 180 stopni jakby płynęła wstecz. Czyściutka, ale niezbyt zimna woda to także atut tej rzeki. Widać jej piaszczyste dno, a w wodzie można spotkać leszcze (zwłaszcza świetnie biorą na wiosnę gdy wchodzą z Wisły) jazie, krąpie, pstrągi, karasie, miętusy i trafiają się podobno też amury (ale w okolicach Wilczej Woli) pewnie ucieczkowicze z zalewu. Poza tym można zaobserwować zwierzęta ziemno-wodne oraz ptactwo, z kolorowym jak cukierek zimorodkiem włącznie. Łęg w dużej części przepływa tu wśród lasów i drzew rosnących na brzegu, co stwarza przyjemne warunki nawet wtedy, gdy jest upał. Wiele osób było i jest zaskoczonych, że jest takie miejsce i że można tak przyjemnie spędzić tu czas. Nasze spływy na Łęgu zawsze cieszą się wielką popularnością i liczebnością uczestników. Tak więc czekamy na chętnych, zgłaszajcie się i płyńcie z nami a na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Z zadowoleniem stwierdzamy, że turyści także wykazują się świadomością ekologiczną i dbają, aby rzeka była czysta. Dbajmy o nasze rzeki.

Tak więc zapraszamy nad naszą małą, ale niesamowitą rzekę Łęg i inne nasze spływy. Szczegóły na plakacie

Link do szczegółów trasy https://www.traseo.pl/trasa/leg-bojanow-przyszow

Informacje: Profil Facebook Stowarzyszenie Pikajro

Źródło: Stowarzyszenie Pikajro
Tarnobrzeski Pchli Targ
Tarnobrzeski Pchli Targ

28 maja, godz. 08:00

Plac Targowy, Tarnobrzeg

Koncerty Roztańczona Polska
Koncerty Roztańczona Polska

28 maja, godz. 20:00

Plac Piłsudskiego, Stalowa Wola

Festiwal kół Gospodyń Wiejskich "Polska od Kuchni 2023"
Festiwal kół Gospodyń Wiejskich "Polska od Kuchni 2023"

28 maja, godz. 13:00

Plac Piłsudskiego, Stalowa Wola

Dzień Mamy na Dzikim Zachodzie
Dzień Mamy na Dzikim Zachodzie

28 maja, godz. 13:00

Ranczo Reni na Jagodniku, Tarnobrzeg

Piknik Rodzinny z elementami z czasów PRL-u
Piknik Rodzinny z elementami z czasów PRL-u

28 maja, godz. 11:00

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusz Korczaka, Tarnobrzeg

Zobacz więcej
Źródła energii na trening – napoje i batony dla sportowców