Wielka Portugalska Pętla - spotkanie z podróżnikiem
ul. Żeromskiego 2, Nowa Dęba
Najważniejsze informacje
Początek | Czwartek, 25 listopada, godz. 18:00 |
---|
Serdecznie zapraszamy 25 listopada (czwartek) o godz. 18:00 na spotkanie z Jerzym Arsobą - podróżnikiem, fotografem, organizatorem wypraw.
Jak pisze o sobie:
W czasach pandemii i ograniczeń, postanowiłem na nowo odnaleźć harmonię istnienia. Na przełomie 2020 i 2021 r. okrążyłem Portugalię pieszo, wzdłuż jej granic, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Na liczniku mam 2400 km, 86 dni pieszego wędrowania.Tą wyprawą zainicjowałem swój nowy, solowy projekt podróżniczy o nazwie „PHI Arsoba across around”. W podróży towarzyszył mi Pchlarz, czyli 20-letni pluszowy niedźwiedź. Prowadziłem na bieżąco blog fotograficzny, który jest w Internecie pod adresem: https://jerzy-arsoba.travelmap.net
Tam znajduje się interaktywna trasa wyprawy, oznaczone są miejsca noclegów, przebyty dzienny dystans oraz suma podejść. Jest tam codzienna galeria zdjęć, którymi obrazowałem przebytą trasę. Powstał oryginalny fotograficzny przewodnik po wszystkich regionach Portugalii. Na prezentacji opowiem i pokażę zdjęciami, jak doświadczyłem spowolnienia czasu, jak różnorodna, wielobarwna i oryginalna jest Portugalia, to co mi się podobało i to co szokowało, jakie mity upadły, jak można zwiedzać na różne sposoby – nie tylko pieszo, ale także rowerem, samochodem.
Info: Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
