Koncerty

WITAMINA JAZZ 2023

Sandomierz

Najważniejsze informacje

Początek Piątek, 27 października, godz. 20:00
Zakończenie Sobota, 4 listopada, godz. 20:00
Strona wydarzenia https://www.kupbilecik.pl/baz…

Zapowiada się 5 wyjątkowych koncertów w ramach tegorocznej edycji Witamina Jazz 2023 w Sandomierzu.

Kiedy i gdzie Witamina Jazz 2023?

Tegoroczna edycja festiwalu swoje koncerty rozpocznie od 27 października i potrwa do 4 listopada. W tym czasie będzie miało miejsce 5 koncertów. Większość z nich odbędzie się w Lapidarium pod Ratuszem, a tylko jeden z nich będzie miał miejsce w Porcie Kultury.

Koncerty

Program tegorocznej edycji Witamina Jazz zapowiada się bardzo interesująco. Na sandomierskiej scenie wystąpią tacy artyści jak: Rafał Dubicki Quartet, Ewa Uryga "Mahalia Jackson in Memorial", LNSD Quartet, The Other Sound oraz zespół ranne Ptaszki. Poniżej można sprawdzić pełen harmonogram koncertów, a także pod informacjami o biletach dowiedzieć się czegoś więcej na temat tegorocznego line-upu.

PROGRAM FESTIWALU WITAMINA JAZZ 2023:


27 października, godz. 20:00
Lapidarium pod Ratuszem, ul. Rynek 1
RAFAŁ DUBICKI QUARTET

28 października, godz. 20:00
Port Kultury, ul. Portowa 24
EWA URYGA "MAHALIA JACKSON IN MEMORIAL"

31 października, godz. 20:00
Lapidarium pod Ratuszem, ul. Rynek 1
LNSD QUARTET

3 listopada, godz. 20:00
Lapidarium pod Ratuszem, ul. Rynek 1
THE OTHER SOUND

4 listopada, godz. 20:00
Lapidarium pod Ratuszem, ul. Rynek 1
RANNE PTASZKI

Bilety

Bilety na wszystkie koncerty do nabycia na: KupBilecik.pl

Kto wystąpi na Witamina Jazz 2023

Rafał Dubicki

Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, to trębacz o bogatej współpracy z polskimi i zagranicznymi muzykami, w tym Ray Wilson Genesis Orchestra, Alex Band Aleksandra Maliszewskiego, Eljazz Big Band, Pendofsky i Michał Sołtan. Jest również aktywnym koncertowym i studyjnym artystą, nagrywającym wiele płyt jazzowych, rozrywkowych oraz muzyki filmowej, w tym do nagradzanego filmu "Jestem Mordercą". Ma na swoim koncie wiele nagród, m.in. wygranie konkursu improwizacji na Baszta Jazz Festiwal.

Bilety na koncert Rafała Dubickiego do nabycia na: KupBilecik.pl

Ewa Uryga

Wybitna wokalistka, ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach. Współpracowała z wieloma cenionymi muzykami jazzowymi w Polsce i nagrała 7 autorskich płyt, w tym 2 w Nowym Jorku z Markiem Soskinem. Brała udział w projektach z Anna Marią Jopek, Zbigniewem Wodeckim i innymi. Obecnie przygotowuje materiał do nagrania nowej płyty z amerykańskimi muzykami oraz kieruje cyklem koncertów "The Meeting Classic and Jazz". Jej projekt "Mahalia Jackson in Memorial" to hołd dla legendy muzyki jazzowej, a na koncercie zostanie wykonana również kompozycja Chopina z tekstem napisanym przez Mahalię Jackson.

Skład zespołu: Ewa Uryga - wokal, Mark Soskin - fortepian, Luques Curtis - kontrabas, Dorota Piotrowska - perkusja.

Bilety Na koncert ewy Urygi do nabycia na: KupBilecik.pl

LNSD Quartet

Kwartet LNSD powstał w 2014 roku jako rezultat spotkania czterech muzyków na Jazz Camping Kalatówki. Grupa wykona autorską muzykę jazzową w nietypowym składzie: saksofony, gitara, instrumenty klawiszowe i perkusja. Ich debiutancki album "Unasked, Unanswered" ukazał się w sierpniu 2021 roku. Szymon Łukowski, lider zespołu, to saksofonista, klarnecista, flecista, kompozytor i aranżer. Jest laureatem wielu nagród i swobodnie porusza się w różnych stylach muzycznych. Obecnie współpracuje z różnymi zespołami oraz występował u boku wielu wykonawców.

Skład zespołu: Szymon Łukowski - saksofony, klarnet basowy, flet, Jan Smoczyński - instrumenty klawiszowe, Gabriel Niedziela - gitary, Paweł Dobrowolski - perkusja.

Bilety na koncert LNSD Quartet do nabycia na: KupBilecik.pl

The Other Sound

Skład zespołu: Jarek Buczkowski - akordeon, Dawid Troczewski - instrumenty klawiszowe, Zbigniew Wrombel - gitara basowa, Marcin Jahr - perkusja.

Zespół powstały w 2010 roku z inicjatywy akordeonisty i pianisty. Ich niezwykłe instrumentarium, ciepłe brzmienie akordeonu i fortepianu w połączeniu z sekcją rytmiczną, tworzą unikalny styl. Zespół eksperymentuje z muzyką jazzową i improwizacją, tworząc własne kompozycje. Koncerty formacji zdobyły uznanie publiczności oraz znalazły się na antenie Polskiego Radia Koszalin. Ich debiutancki album ukazał się w 2022 roku, zawierając oryginalne jazzowe kompozycje członków zespołu.

Bilety na koncert The Other Sound do nabycia na: KupBilecik.pl

Ranne Ptaszki

Early Birds to grupa przyjaciół, których muzyczna podróż rozpoczęła się w 2016 roku. Wykształcenie zdobyte na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach wpływa na jakość ich muzyki. Zespół, w składzie z wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów Martyną Kubiak, eksperymentuje z jazzem, poezją śpiewaną i alternatywnym popem. Ich nietuzinkowe zestawienie instrumentów, w tym wibrafonu, kontrabasu/gitary basowej, instrumentów perkusyjnych i perkusji, nadaje im intrygujące brzmienie. W 2017 roku wydali swój debiutancki album "Świt", który zdobył pozytywne recenzje i znalazł się na składankach m.in. Mareka Niedźwieckiego i Programu Trzeciego Radia.

Skład zespołu: Martyna Kubiak - śpiew, Marcin Pater - wibrafon/gitara, Mateusz Szewczyk - kontrabas/gitara basowa, Patryk Zakrzewski - instrumenty perkusyjne, Tomasz Machański - zestaw perkusyjny.

Bilety na koncert zespołu Ranne Ptaszki do nabycia na: KupBilecik.pl

O Festiwalu Witamina Jazz 2023

Witamina Jazz to cykliczne wydarzenie, które odbywa się corocznie w Sandomierzu od listopada 2006 roku. Festiwal zyskuje coraz większe zainteresowanie i przyciąga publiczność z różnych zakątków Polski, dlatego organizatorzy pragną utrzymać jego nowatorską formułę. Program festiwalu obejmuje różnorodne odcienie muzyki jazzowej i pokrewnych gatunków, a także liczne atrakcje towarzyszące, które przyciągają zarówno miłośników jazzu, jak i osób preferujących inne style muzyczne. Jego charakterystyczną cechą jest promowanie korzystnego wpływu muzyki jazzowej na zdrowie, w tym cykl "Kuracja Półtonami".

Galeria

PIKNIK RODZINNY
PIKNIK RODZINNY

26 maja, godz. 11:00

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusz Korczaka, Tarnobrzeg

STRACHY NA LACHY w Sandomierskiej Toskanii
STRACHY NA LACHY w Sandomierskiej Toskanii

7 czerwca, godz. 20:30

Dwór na Wichrowym Wzgórzu, Przybysławice

I Mielecki Festiwal Gier Planszowych
I Mielecki Festiwal Gier Planszowych

26 maja, godz. 13:00

MOSiR Mielec, Mielec

Jarmark Młodego Przedsiębiorcy 2024
Jarmark Młodego Przedsiębiorcy 2024

8 czerwca, godz. 10:00

Plac Piłsudskiego Stalowa Wola, Stalowa Wola

Noc Muzeów - warsztaty muzyczne dla dzieci i Wieczorymki.
Noc Muzeów - warsztaty muzyczne dla dzieci i Wieczorymki.

18 maja, godz. 19:20

Długosza 9, 27-600 Sandomierz, Poland, Sandomierz

Zobacz więcej