Cross Trening

Kopalnia Mocy, ul. Wyspiańskiego 19, Tarnobrzeg

Cross Trening

Najważniejsze informacje

Organizator Kopalnia Mocy
Miejsce Kopalnia Mocy, ul. Wyspiańskiego 19, Tarnobrzeg

Zajęcia Cross Trening organizowane są przez Kopalnia Mocy. Odbywają się w Kopalnia Mocy (ul. Wyspiańskiego 19, Tarnobrzeg). Przeznacze są dla młodzieży, dorosłych.

Informacja od Organizatora

Cross-trening to metoda treningu łącząca w sobie elementy gimnastyki sportowej, lekkoatletyki i ćwiczeń z obciążeniem, np. sztangami lub odważnikami kulowymi. Cross-trening jest treningiem wytrzymałościowo-siłowym, połączeniem zróżnicowanych i intensywnych ćwiczeń, które mają na celu podniesienie wydolności organizmu.

Cross-trening opiera się na wymagających i intensywnych ćwiczeniach, zawierających elementy sztangizmu, gimnastyki sportowej i lekkiej atletyki. Jego celem jest zbudowanie siły i kondycji, przy jednoczesnej utracie wagi a do ćwiczeń angażuje się jak najwięcej mięśni i ścięgien. Cross-trening kładzie duży nacisk na spalanie kalorii i budowanie mięśni, jednak wszystkie wykonywane ćwiczenia są bezpieczne, także te najbardziej zaawansowane. Zwraca się dużą uwagę na to, by były mało kontuzyjne. Ideą cross-treningu jest to, aby stopniowo podnosić wytrzymałość ogólną ćwiczących poprzez dobór odpowiedniej metody treningowej. Ćwiczenia nie są dobierane byle jak, na „chybił trafił”, lecz stanowią przemyślany ciąg aktywności, które początkujący muszą opanować, by przejść na dalszy poziom zaawansowania. Dlatego zanim np. przejdzie się do robienia WOD-u z podnoszeniem sztangi czy kettlebells najpierw pracuje się oddzielnie nad techniką poszczególnych ćwiczeń i dopiero potem łączy je w WOD.

Zajęcia prowadzi Agnieszka Matysiak.

Galeria

Mini Cheerleaderki
zajęcia sport gimnastyka
Mini Cheerleaderki
ul. Henryka Sienkiewicza 38A

Zobacz szczegóły

Boks dla dzieci
zajęcia sport sztuki walki
Boks dla dzieci

Zobacz szczegóły

Boks dla Kobiet
zajęcia sport sztuki walki
Boks dla Kobiet

Zobacz szczegóły

Zespół Wokalny
zajęcia muzyka śpiew
Zespół Wokalny

Zobacz szczegóły

Interpretacja piosenki - nauka śpiewu
zajęcia muzyka gra na instrumencie
Interpretacja piosenki - nauka śpiewu

Zobacz szczegóły

Zobacz więcej