Junior Music Course

Yamaha Szkoła Muzyczna, ul. Dominikańska 8 (II piętro), Tarnobrzeg

Junior Music Course

Najważniejsze informacje

Organizator Yamaha Szkoła Muzyczna
Miejsce Yamaha Szkoła Muzyczna, ul. Dominikańska 8 (II piętro), Tarnobrzeg
Ogarniczenia wiekowe od 4 do 5 lat

"Języka uczymy się poprzez mówienie, a muzyki - poprzez śpiewanie". Tym hasłem zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami do uczestnictwa w programie nauczania jedynym w swoim rodzaju. Zajęcia rozwijają elementarne zdolności muzyczne dziecka, uczą świadomego słuchania, śpiewania i grania na instrumentach klawiszowych. Rozwijają nie tylko muzykalność dziecka, ale także jego inteligencję!

Nauka gry na instrumencie rozwija czynność MÓZGU. Uczy MÓZG nowych wzorców i pobudza szerokie obszary kory mózgowej. Poprawia myślenie, rozumowanie i kreatywność.

W tym wieku SŁUCH u dzieci rozwija się w zadziwiająco szybkim tempie, co jest pomocne w przeprowadzaniu ćwiczeń z zakresu śpiewu sylabami solfeżowymi, ćwiczeń rytmicznych, a także przy słuchaniu muzycznych fantazji, wspieranych muzyką repertuarową. Podczas zajęć dzieci zapoznają się dodatkowo z notacją muzyczną. Instrumenty klawiszowe pełnią rolę narzędzi wspierających kształcenie słuchu. Zajęcia wspomagane są płytami CD, które towarzyszą dzieciom także w domu.

Rodzice to naturalny składnik otoczenia dziecka. Jeśli biorą udział choćby tylko częściowo w pierwszych muzycznych krokach swoich dzieci, świadczy to o tym, jak dużą wagę przykładają do muzycznego rozwoju ich dziecka. Zniesiony zostaje podział między szkołą a domem, a muzykowanie ma swoją kontynuację w domu i staje się codziennością. To jest gwarantem fantastycznych efektów w rozwoju dziecka.