Tarnobrzeski Budżet Obywatelski na 2021 ro wkracza w decydująca fazę. Już 12 października rozpocznie się głosowanie na projekty przygotowane przez tarnobrzeżan. Głosowanie potrwa do 18 października.

Mieszkańcy Tarnobrzega zgłosili 31 projektów, w tym 5 dużych i 26 małych. Są wśród nich rożne pomysły, m.in. związane z rozbudową infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, jak boisko piłkarskie na jednym z osiedli, czy boisko do gry w boule nad Wisłą. Złożony została także duży projekt dotyczący całego miasta, wszystkich osiedli Tarnobrzega. Jest on związany z poprawą bezpieczeństwa w mieście. To projekt „Jeszcze widniej, jeszcze bezpieczniej”. Dotyczy on rozbudowy nowoczesnego oświetlenia miejskiego, potrzeby bardzo często artykułowanej przez mieszkańców.

Zasady głosowania

Projekty, które otrzymają największą liczbę głosów wprowadzone zostaną do realizacji w 2021 roku. Wybierać będziemy projekty w dwóch kategoriach: projektów dużych i małych. Każdy z mieszkańców będzie mógł wziąć udział w wyborach, głosując raz na jeden projekt z Karty do głosowania na projekty duże i nie więcej niż trzy z karty do głosowania na projekty małe. Na dwóch kartach zaznaczać będziemy wybrane projekty znakiem X lub V.

Uwaga. Wskazanie na większa liczbę projektów niż jeden na karcie do głosowania na duże projekty oraz zaznaczenie więcej projektów niż trzy na karcie do głosowania na projekty małe spowoduje, ze głosy takie będą nieważne.

Od poniedziałku 12 października do piątku 16 października głosować będziemy w budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Mickiewicza 7, w godzinach od 8.00 do 17.00.

W niedzielę 18 października, od godz. 8.00 do 14.00 głosowanie przeprowadzone zostanie na osiedlach miasta w wyznaczonych lokalach wyborczych.

Aby zagłosować musimy przedstawić Komisji wyborczej dokument tożsamości ze zdjęciem, po czym głosujący otrzyma dwie karty. Po zaznaczeniu wybranych projektów karty wrzucać będziemy do urny.

Reżim sanitarny

Ze względów na sytuacje epidemiczną w kraju obowiązywać będzie rygor sanitarny. Znajdujący się w lokalu powinni mieć zasłonięte usta i nos. Lokale zaopatrzone zostaną w płyny do dezynfekcji rąk. Dodatkowo cyklicznej dezynfekcji podlegać będą powierzchnie stołów oraz urna.

Lista lokali wyborczych

Poniedziałek - Piątek 12-16.10.2020 r., w godz. 8.00-17.00
- Urząd Miasta Tarnobrzega, ul. Mickiewicza 7.

Niedziela 18.10.2020 r. w godz. 8.00-14.00:
- Osiedle Stare Miasto – ZSS Nr 1 im. Hetmana Tarnowskiego, ul. Dominikańska 7;
- Osiedle Wielopole - SP Nr 4, ul. Wyspiańskiego 10;
- Osiedle Siarkowiec - ZS Nr 3 "Budowlanka" , ul. Św. Barbary 1B;
- Osiedle Serbinów - SP Nr 10, ul. Dąbrowskiej 10;
- Osiedle Przywiśle - Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR w Tarnobrzegu, Al. Niepodległości 2;
- Osiedle Podłęże - Dom Ludowy, ul. Dzikowska 45;
- Osiedle Dzików i Piastów - SP Nr 9, ul. Wiejska 4;
- Osiedle Miechocin - Dom Osiedlowy, ul. Krzywa 2;
- Osiedle Nagnajów - Dom Osiedlowy, ul. Nadwiślańska 16;
- Osiedle Ocice - Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Ocicka 89;
- Osiedle Mokrzyszów - SP Nr 7, ul. Sienkiewicza 215;
- Osiedle Wielowieś - SP Nr 8, ul. Piętaka 53
- Osiedle Zakrzów - Dom Strażaka, ul. Spokojna 9;
- Osiedle Sielec - Dom Ludowy, ul. Sielecka 29;
- Osiedle Sobów - SP Nr 11, ul. Olszowa 1.

Zgłoszone projekty można sobie przypomnieć czytając poprzednie artykuły na Tu Tarnobrzeg:

MAŁE Projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Tarnobrzega

DUŻE Projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Tarnobrzega