Modelarnia Stowarzyszenia Dragon

Pawilony MOSiR, ul. Bolesława Prusa 16, Tarnobrzeg

Modelarnia Stowarzyszenia Dragon

Najważniejsze informacje

Organizator Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych „Dragon”
Miejsce Pawilony MOSiR, ul. Bolesława Prusa 16, Tarnobrzeg

Zajęcia Modelarnia Stowarzyszenia Dragon organizowane są przez Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych „Dragon”. Odbywają się w Pawilony MOSiR (ul. Bolesława Prusa 16, Tarnobrzeg). Przeznacze są dla dzieci, młodzieży, dorosłych.

Informacja od Organizatora

Zajęcia odbywają się w dwóch lokalizacjach: w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym "Hetman" oraz w Pawilonach MOSiR obo SP nr 10.

Modelarnia działa od roku 2015. Skupia grupę dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 17 roku życia. W zajęciach biorą udział także grupy rodzinne (dzieci z rodzicami lub dziadkami). Celem spotkań jest budowa modeli żaglowców i przygotowanie do uczestnictwa w konkursach modelarskich.

Ważnym symptomem i znakiem czasu jest integrowanie się ze środowiskiem ludzi niepełnosprawnych, którzy często w modelarstwie „biją” swoich zdrowych rówieśników w precyzji wykonania (w zajęciach uczestniczą uczniowie autystyczni , w tym z Zespołem Aspergera, uczniowie niedosłyszący). Praca w modelarni, jak rzadko która działalność terapeutyczna, uczy współpracy i wyzwala potrzebę wzajemnej pomocy w grupie. Uczy wytrwałości w podejmowanych przedsięwzięciach, spokoju w czasie wykonywania precyzyjnych czynności.

Osoby zajmujące się modelarstwem osiągają duże postępy związane z poprawą kondycji psychicznej i ruchowej. Realizacji postawionych przed uczniami zadań wiąże się z długofalowym planowaniem postępów oraz wzrostem cierpliwości w działaniu. Działalność ta pozwala powrócić do miłego wspomnień z dzieciństwa, które cechowało się zadowoleniem i radością. Na świecie budową modeli zajmują się miliony ludzi, powstają akademie modelarskie (ostatnio w Australii). Modelarstwo staje sie przedmiotem obowiązkowym w szkole, dając uczniom możliwość rozwoju, pasję, ucieczkę od stresów, jest pretekstem do wypoczynku umysłowego, a nie rzadko staje się w konsekwencji sposobem na życie.

Główny nabór prowadzony jest we wrześniu, jednak można dołączyć do zajęć w każdym momencie. Uczestnicy ponoszą koszt wyłącznie za części do modeli.

Mini Cheerleaderki
zajęcia sport gimnastyka
Mini Cheerleaderki
ul. Henryka Sienkiewicza 38A

Zobacz szczegóły

Boks dla dzieci
zajęcia sport sztuki walki
Boks dla dzieci

Zobacz szczegóły

Boks dla Kobiet
zajęcia sport sztuki walki
Boks dla Kobiet

Zobacz szczegóły

Zespół Wokalny
zajęcia muzyka śpiew
Zespół Wokalny

Zobacz szczegóły

Interpretacja piosenki - nauka śpiewu
zajęcia muzyka gra na instrumencie
Interpretacja piosenki - nauka śpiewu

Zobacz szczegóły

Zobacz więcej