Rozpoczął się wrzesień, a wraz z nim poważny problem rodziców: na jakie zajęcia dodatkowe zapisać swoje dzieci? Co oferują organizatorzy i jakie są dostępne zajęcia dla przedszkolaków? Żeby trochę ułatwić tę decyzję - przygotowaliśmy listę, która zawiera organizowane w Tarnobrzegu zajęcia plastyczne, taneczne, sportowe, i językowe.

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

  1. Artystyczne zajęcia dla najmłodszych - nowość w ofercie dla dzieic od Tranobrzeskiego Domu Kultury. zajęcia mają pozwolić dzieciom na poznanie różnych dziedzin artystycznych: plastyk, muzyk, tańca i teatru. Dla dzieci w wieku 4 - 6 lat

  2. Junior Music Course - zajęcia od Yamaha Studio, które uczą elementarnego wychowania muzycznego. Dla dzieci w wieku 4 - 5 lat. W Szkole Yamaha są też zajęcia dla młodszych dzieci jak np. Szkraby i Muzyka, które polegają na zabawach ruchowych dla dzieci, a w ten sposób nauki podstaw rytmiki.

NAUKA JĘZYKÓW OBCYCH

Kurs dla dzieci z Native Speakerem - w szkole językowej Ian’a Boon - Talk Easy prowadzony jest kurs dla maluchów oparty na przyjaznej formie osłuchiwania się z językiem. Dla dzieci 3-7 lat. Kurs językowy Teddy Eddie w British School- to metoda nauczania angielskiego dla najmłodszych, dzięki której dziecko poznaje pierwsze 2.000 słów i jest gotowe na kolejny, bardziej zaawansowany etap nauki. Dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat. [Język Angielski dla dzieci metodą Helen Doron] (https://tutarnobrzeg.pl/zajecia/jezyk-angielski-dla-dzieci,251) - w Centrum Helen Doron do nauki języka angielskiego wykorzystywana jest metoda nauki przez zabawę, a tym samym skupienia się na rozwoju sensoryczno-motorycznym. Dla dzieci już od 3 m-ca życia.

ZAJĘCIA TANECZNE I GIMNASTYCZNE

  1. Akrobatyka od SportStal Szkoła Akrobatyki Sportowejze Stalowej Woli - treningi prowadzone pod czujnym okiem medalistów Mistrzostw Polski, Europy oraz Świata, trenerów Klubu Sportowego „Piramida” Rzeszów. Dla dzieci od 5 roku życia

  2. Mażoretki - zajęcia o charakterze marszowo-tanecznym, z elementami akrobatyki i gimnastyki, rolsy (kręcenie, żonglerka) pałeczką – batonem, a także nowość w tym roku – z pomponami. Dla dzieci w wieku od 4 lat.

  3. Zumba dla dzieci - z serii Mama i Ja w Fitnesce. Dla dzieci 3-6 lat.

  4. Zajęcia taneczno rytmiczne dla dzieci w Akademii Tańca Art Dance. Spotkania organizacyjne już się odbyły na początku września, jednak zawsze warto zapytać. Zajęcia dla maluchów są prowadzone w soboty. Dla dzieci od 3 roku życia.

  5. Pole Dance dla dzieci w Pole & Roll Studio. Treningi na rurce dla dzieci od 5 roku życia.

  6. Balet dla dzieci - zajęcia prowadzone pod okiem Małgorzaty Chmielowiec ze Studia Tańca “Tango”. W trakcie lekcji dzieci uczą się szczególnie pięknej postawy i podstawowych pozycji/ ruchów baletowych. Dla dzieci od 4 roku życia ( można zapytać o dzieci 3 letnie, jednak są to kwestie indywidualne)

  7. Zespół Taneczny FRAM - zajęcia taneczne, podczas których dzieci uczą się układu choreograficznego prezentowanego na koniec sezonu artystycznego. Dla dzieci od 4 roku życia

  8. Taniec dla dzieci (mix towarzyski, disco, hip hop) - zajęcia Szkoły Tańca Samba w pierwszych trzech latach nauki proponują program obejmujący przekrojową naukę różnych rodzajów tańca. Dla dzieci od 6 roku życia.

ZAJĘCIA SPORTOWE

Lech Poznań Football Academy - Treningi piłki nożnej przez zabawę, edukacja przez sport. Dla dzieci od 4 roku życia. Mały Karateka - zajęcia karate Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin. Dla dzieci 5 - 7 lat. Karate dla dzieci i młodzieży - zajęcia Szkoły Oyama Karate. Dla dzieci od 4 roku życia. Pływanie dla najmłodszych - nauka pływania przewidziana jest już dla niemowlaków. W ramach programu “Mamo, tato…” można zapisywać na zajęcia dzieci od 6 miesięcy do 6 roku życia.

INNE

1.Szachy - zajęcia dla małych strategów. Tarnobrzeski Szachowy przyjmuje dzieci od 6 roku życia. Warto śledzić również informacje zamieszczane przez Środowiskowy Dom Kultury. Organizują oni zajęcia dla przedszkolaków, zarówno w głównym budynku Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej jak i w Klubach Osiedlowych (plastyczne i taneczne), jednak jeszcze nie pojawiła się oficjalna informacja o zapisach.

Czy masz już aplikację mobilną Tu Tarnobrzeg?
Jeśli jeszcze nie - skorzystaj z linków poniże i bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszym mieście.

Pobierz aplikację Tu Tarnobrzeg z Google Play

Pobierz aplikację Tu Tarnobrzeg z App Store